Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, iktidarın gerçekleştiremediği projeleri hayata geçirdiklerine dikkat çekti. Yavaş, "Polatlı’ya temiz suyu biz getirdik. Siz halka pahalı su satıp oradan aldığınız paraları çöp projelere yatırırken Polatlı halkı su çilesi çekiyordu. Polatlı halkı sizden bu projeyi istiyordu. 30 yıldır aklınız neredeydi? Bana, 'Bu dönemde yaptığın en büyük proje ne' derlerse, Polatlı'ya su getirmek diyeceğim" dedi.

Yavaş'ın Açıklamaları

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Polatlı İçme Suyu Hattı Açılış Töreni ve İftar Programı'na katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Yavaş'a programda; CHP Genel Başkan Yardımcıları, milletvekilleri ile Polatlı Belediye Başkanı ve CHP Polatlı Belediye Başkan adayı Mürsel Yıldızkaya eşlik etti.

Törende konuşan Yavaş, "Daha göreve başlamadan önce, tüm kampanyamız boyunca Polatlı’ya temiz su getireceğimize dair söz vermiştim. Çıktığım tüm televizyon kanallarında, yaptığım tüm açıklamalarda Polatlı’dan bahsetmiştim. İşte şimdi bu sözü tutma zamanı geldi. Bu projeyi, önce yapamayacağımızı düşündüler. Baktılar ki, ortaya büyük bir irade koyduk, Belediye Meclisi’nde çeşitli engellemeler yaptılar. Baktılar ki sizler tepki gösteriyorsunuz, DSİ’nin gündeminde olmayan projelerle kafa karıştırmaya çalıştılar."

Burcu Köksal Afyonkarahisar Belediyesi binasında böcek ve gizli kamera taraması yaptırıyor Burcu Köksal Afyonkarahisar Belediyesi binasında böcek ve gizli kamera taraması yaptırıyor

Halkın Parası Siyaset Uğruna Harcandı

Yavaş, açıklamalarında halkın parasının siyaset uğruna harcandığını da vurguladı. "Buradan tüm Ankaralılara ve Türkiye’ye sesleniyorum: Hani 'engelleme yok' diyorlar ya… Eğer Polatlı suyunun kredisini Belediye Meclisi’nde bekletmeselerdi, Polatlı halkı temiz suya 9 ay önce kavuşmuş olacaktı ve şu anda bu suyu içiyor olacaktı. Eğer siyasi yaşamlarını değil, halkı düşünselerdi, belediyemiz de daha uygun bir kredi bulmuş, kamu kurumu zarara uğramamış olacaktı. Bu para, Mansur Yavaş’ın babasının parası mıydı? Sizin paranızdı, halkın parasıydı. Halkın parasının siyaset uğruna çar çur edilmesine göz yumdular."

Temiz Su Projesinin Önemi

Yavaş, temiz su projesinin önemine de değindi. "Bu proje 2,5 milyar liraya mal oldu. Biraz zahmetli, meşakkatli, zor bir süreç oldu. Zaman zaman Ankara’nın merkez ilçelerinde hattın döşendiği bölgelerde başta trafik sorunu olmak üzere eleştiriler de aldık. Ama biz bu projeyi tamamlamalıydık. Çünkü biz 'Önce halkın sağlığı, halkın canı' diyerek yola çıktık. İvedik – Polatlı İçme Suyu Hattı sayesinde sadece Polatlı’nın değil, güzergâh üzerinde bulunan Sincan, Yenikent, Temelli dâhil 1,5 milyon kişinin temiz su hasretini sona erdireceğiz."

Kaynak: ANKA