Bolu'nun Gerede ilçesindeki yerel seçimlerde, AK Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Allar, yeğeni olan Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan Adayı Akif Allar'a karşı çekişmeli bir mücadelede 73 oy farkla galip geldi. Resmi olmayan sonuçlara göre, Mustafa Allar, Gerede'de 4 bin 526 oy alarak seçimi kazandı. Rakibi olan yeğeni Akif Allar ise 4 bin 453 oy alarak ikinci oldu.

A W174783 02 Result

Akif Allar İtiraz Edecek

Gerede'deki yerel seçimlerin ardından, AK Parti adayı Mustafa Allar'ın zaferiyle birlikte rakibi Akif Allar'ın sonuçlara itiraz edeceği konuşuluyor. Büyük Birlik Partisi adayı Akif Allar'ın, yeğeni Mustafa Allar'a karşı aldığı mağlubiyeti kabul etmeyip itiraz sürecini başlatacağı belirtiliyor.

A W174783 01 Result

YSK 2 il ve 29 ilçe için itirazları karara bağladı YSK 2 il ve 29 ilçe için itirazları karara bağladı

Seçim Sonuçları

Gerede'deki yerel seçimler, tarihi bir çekişme ile sonuçlandı. Her iki aday da seçim sürecinde yoğun bir kampanya yürüterek vatandaşların desteğini almaya çalıştı. Ancak, Mustafa Allar'ın yeğeni Akif Allar'a karşı 73 oy farkla öne geçmesi, seçim sonuçlarını belirledi.

İtiraz Süreci Bekleniyor

Akif Allar'ın, seçim sonuçlarına itiraz edip etmeyeceği merakla bekleniyor. İlçe seçim kuruluna yapılacak itirazın ardından, sonuçların resmiyet kazanması bekleniyor. Gerede halkı, itiraz sürecinin sonuçları nasıl etkileyeceğini yakından takip ediyor.

ABD'nin dev bankasından seçim sonrası ilk yorum ABD'nin dev bankasından seçim sonrası ilk yorum

Kaynak: İHA