Amasya'nın Merzifon ilçesi, çirkin siyaset iddialarıyla sarsıldı. İddialara göre, Ak Parti Merzifon İlçe Başkanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan yardım alan vatandaşların telefon numaralarına ve özel bilgilerine ulaşarak, onları tek tek arayıp AKP Belediye Başkan Adayı Fatih Sütçü için oy toplamaya çalıştı.

CHP Adayı Kargı'dan Sert Tepki: "Halkımızın Duyarlılığını Sömürüyorlar"

Olayı öğrenen CHP Merzifon Belediye Başkan Adayı Alp Kargı, sosyal medya üzerinden sert tepki gösterdi. Kargı, yapılan bu çirkin siyaseti eleştirerek, "Son iki gündür yabancı bir numaradan vatandaşlarımız aranıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın muhtaç ve yoksul ailelere kış yardımları adı altında 2 bin 500 Lira olan yardımını, Merzifon Ak Parti Belediye Başkan Adayı Fatih Sütçü'nün selamı var diyerek kullanıyorlar" dedi.

Ankara'da 5 yılda 4 binden fazla ihale canlı yayınlandı Ankara'da 5 yılda 4 binden fazla ihale canlı yayınlandı

"Korkunun Ecele Faydası Yok"

Kargı, yaşananları ilk başta önemsemediklerini ancak daha sonra durumu araştırdıklarında, arayan kişilerin numaraları Ak Parti Merzifon İlçe Başkanlığı'nda görevli seçim kordinasyonu ile sorumlu bir şahıstan aldığı ortaya çıktı. "Korkunun ecele faydası yok ne yaparsanız yapın, Merzifon'da seçimi kazanamayacaksınız" şeklinde konuşan Kargı, vatandaşların duyarlılığının sömürülmesine karşı mücadele edeceklerini vurguladı.

Merzifon Halkı Tepkili

Merzifon'da yaşayan birçok vatandaş, bu tür çirkin siyaset anlayışına sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Merzifon halkı, siyasi partilerin oy toplamak için vatandaşların duygularıyla oynamasını kınadı. 

Ak Parti Cephesinden Herhangi Bir Açıklama Gelmedi

Ak Parti Merzifon Belediye Başkan Adayı Fatih Sütçü ve Ak Parti İlçe Başkanlığı'ndan iddialarla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.

Kaynak: KAMER DURDU