Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Hizmet İhracatçıları Birliği, Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu ve Alanya Sağlık Turizmi Derneği işbirliğiyle, Ticaret Bakanlığı’nın hizmet sektörüne sağladığı desteklerle ilgili bir “Sağlık Turizmi Bilgilendirme Toplantısı” düzenledi.

Başkan Erdem’in Açılış Konuşması

Toplantının açılış konuşmasını yapan ALTSO Başkanı Eray Erdem, Alanya’da alternatif turizm alanları oluşturmak için çalıştıklarını belirtti. Erdem, Alanya’nın turistik tesisleri, iklimi, şehir kültürü ve destinasyonlarıyla dünya çapında bir turizm şehri olduğunu, ancak ağırlıklı olarak deniz, kum, güneş turizmi yapıldığını ifade etti.

Alternatif Turizm Alanlarına Vurgu

Erdem, alternatif turizm alanlarına yönelik çalışmaların önemine değindi. Sağlık turizmi, spor turizmi ve kongre ve kültürel etkinliklerin düzenlendiği turizm modellemelerinin dünya turizm yönelişlerinde güçlü bir ivme yakaladığını belirtti.

Devlet Destekleri ve Sağlık Turizmi

Antalya’da Zihinsel Engelli Kadına Yumruklu Saldırı İddiası Antalya’da Zihinsel Engelli Kadına Yumruklu Saldırı İddiası

Hizmet İhracatçıları Birliği Devlet Destekleri Uzmanı Yunus Adede, devlet desteklerinden bahsetti. Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu Başkanı Tevfik Yazan ve Alanya Sağlık Turizmi Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet Girgin, sağlık turizminin öneminden bahsettiler.

Teşekkürler

Yazan ve Girgin, Alanya’nın daha ileri bir noktaya ulaşabilmesi için yapılan çalışmaları anlattı ve bu önemli toplantı için Başkan Erdem’e teşekkür ettiler.

Kaynak: Haber Merkezi