Av yasağı başladı! Balık fiyatları artacak mı? Av yasağı başladı! Balık fiyatları artacak mı?

Gram altının değeri artarak tarihi zirvesine ulaştı. Uluslararası piyasalarda, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz indirimine ne zaman başlayacağı üzerine yapılan spekülasyonlar, altın fiyatlarını etkiliyor. Fed Başkanı Jerome Powell, bu yıl içinde Fed'in parasal gevşeme politikasına başlayabileceğini belirtti. Uzmanlar, Fed'in 2024 yılında üç kez faiz indirimi yapmasını bekliyor. Bu durum, altının ons fiyatının 2234 dolar seviyesine kadar yükselmesine neden oldu.

Merkez Bankası faiz artışıyla 500 bin liranın getirisi değişti Merkez Bankası faiz artışıyla 500 bin liranın getirisi değişti

Türk Milyonerlerden Öneri: Yatırım için Altın Fırsatı

NewsNebula sitesinde yer alan bir habere göre, Türk milyonerler, 3000 TL gibi küçük bir miktarla altın yatırımı yapmanın fırsat olabileceğini belirtiyor. Gelişen ekonomik koşullar ve altının değer kazanması, küçük yatırımcıların da dikkatini çekiyor.

Konut kredisi güncellemesi: 2.5 milyon TL'nin aylık taksiti ne kadar? Konut kredisi güncellemesi: 2.5 milyon TL'nin aylık taksiti ne kadar?

Altın Piyasasında Güncel Durum

Altının ons fiyatındaki hareketler, dolar/TL kurunun seyri ve piyasa beklentileri, gram altının değerini etkiliyor. Gram altın, gün içinde 2337 TL seviyesine çıkarak tarihi zirvesini gördü. Serbest piyasada ise gram altın 2405 TL civarında işlem görüyor. Kapalıçarşı'da çeyrek altın ise 4162 TL'ye alıcı buluyor. Tam altın ise 16333 TL'den satışa sunuluyor.

Kaynak: Haber Merkezi