Almanya'nın Mannheim kentinde, yerel seçimler için Almanya için Alternatif Partisi'nin (AfD) belediye meclis üyesi adayı Heinrich Koch, bıçaklı bir saldırıya maruz kaldı. Saldırı, bir polisin öldürülmesinden sadece beş gün sonra gerçekleşti.

Saldırgan, Heinrich Koch'un seçim kampanyası için hazırlanan posterini yırttıktan sonra adı açıklanmayan bir kişi, Koch'a bıçakla saldırdı. Saldırı sonucunda Koch'un vücudunda kesikler oluştu ve acilen hastaneye kaldırıldı.

Saldırı Perşembe Günü Yaşanan Polis Saldırısının Ardından Gerçekleşti

Olay, Mannheim'da Perşembe günü bir polisin öldürülmesinin yaşandığı bölgeye yakın bir yerde gerçekleşti. AfD'li politikacı ve Federal Meclis üyesi Malte Kaufmann, 9 Haziran'da yapılacak belediye meclisi seçimlerine aday olan Koch'un saldırıya uğradığını doğruladı.

Saldırganın Yakalanması ve Alman Polisinin Açıklama Bekleniyor

Alman basını, saldırganın yakalandığını duyururken, Alman polisinin olayla ilgili resmi bir açıklama yapması bekleniyor. Saldırının ardında yatan nedenler ve saldırganın motivasyonuyla ilgili detaylar ise henüz netlik kazanmadı.

Hindistan’da Sahte Alkolden Zehirlenen 34 Kişi Hayatını Kaybetti Hindistan’da Sahte Alkolden Zehirlenen 34 Kişi Hayatını Kaybetti

Ne olmuştu?

Perşembe günü, Afgan uyruklu bir kişi 29 yaşındaki bir polis memurunu bıçaklayarak ölümüne neden olmuştu. Bu olayın ardından, Almanya'da mültecilere yönelik sınır dışı tartışmaları yeniden alevlendi ve kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

Kaynak: İHA