Köln kentinde, 'Türk caddesi' olarak bilinen Keup Caddesi'nde, ırkçı saldırının 20. yılı dolayısıyla düzenlenen anma töreni öncesi, şüpheli bir paket nedeniyle paniğe sebep oldu.

New York'un Güvenli Bölgesinde Genç Kadın Göğsünden Bıçaklandı New York'un Güvenli Bölgesinde Genç Kadın Göğsünden Bıçaklandı

Almanya'da 8'i Türk 10 kişiyi öldüren aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü tarafından 9 Haziran 2004'te gerçekleştirilen bombalı saldırının 20. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen anma törenine hazırlık sırasında, şüpheli bir paket bulunması bölgede paniğe yol açtı.

Yetkililer Önlem Aldı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Başbakanı Hendrik Wüst, Türkiye'nin Köln Başkonsolosu Turan Kaya ve Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Henriette Reker'in katılımıyla gerçekleşecek olan tören öncesi, polis bölgede geniş çaplı önlem aldı. Şüpheli paketin bulunması üzerine, polis caddede bulunanları caddenin diğer tarafına yönlendirdi ve güvenlik kordonu oluşturdu.

Güvenlik Tedbirleri Artırıldı

Şüpheli paketin bulunması sonrasında, bölgede güvenlik önlemleri artırıldı. Polis, şüpheli paketin incelenmesi ve bölgenin güvenliğinin sağlanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: İHA