Almanya’nın Bavyera ve Baden-Württemberg eyaletlerinde etkili olan şiddetli yağışlar, büyük bir sel felaketine yol açtı. Bu felaket sonucunda 5 kişi hayatını kaybetti ve 1 itfaiyeci kayboldu.

Bavyera’da 3, Baden-Württemberg’de ise 2 kişinin cansız bedenlerine ulaşıldı.

Almanya’da Sel Felaketi2

Passau’da Su Seviyesi 10 Metreye Yaklaştı

Şiddetli yağışların sona ermesiyle birlikte, üç nehrin birleştiği tarihi Passau kentinde su seviyesi 10 metreye yaklaştı. Bu, on yıldan uzun bir süredir görülen en yüksek seviye oldu.

Bavyera’nın Rosenheim Bölgesinde Olağanüstü Hal İlan Edildi

Almanya’nın güneyindeki bazı bölgelerde Ren Nehri’nde yapılan kargo taşımacılığı durdu. Bu durum, Bavyera’nın Rosenheim bölgesinde olağanüstü hal ilan edilmesine neden oldu.

İtalya Parlamentosunda Özerklik Tartışması Yumruklu Kavgaya Dönüştü İtalya Parlamentosunda Özerklik Tartışması Yumruklu Kavgaya Dönüştü

Almanya’da Sel Felaketi4

Bavyera Eyalet Başbakanı ve Almanya Başbakanı’ndan Açıklamalar

Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder, bölgedeki durumu “ciddi ve kritik” olarak tanımladı. Almanya Başbakanı Olaf Scholz ise, güneydeki sel felaketinin “insan kaynaklı iklim değişikliğini durdurmanın” ihmal edilemeyeceğini hatırlattı.

Almanya’da Sel Felaketi3

Tuna Nehri’nde Taşkı Avusturya’nın Linz Şehri Sular Altında

Tuna Nehri’ndeki taşkın, Avusturya’nın üçüncü büyük şehri Linz’in nehir kıyısına yakın bölgelerini sular altında bıraktı. Aşağı Avusturya bölgesinde Tuna Nehri boyunca tüm nehir trafiği durma noktasına geldi.

Almanya’da Sel Felaketi

Kaynak: İHA