Biden NATO Zirvesi'nde Yanlış İsim Söyledi Biden NATO Zirvesi'nde Yanlış İsim Söyledi

Almanya'da yaşanan şok edici bir olayda, 28 yaşındaki Katarina Jovanovic isimli kadın, yeni doğan bebeğini evinin penceresinden atarak öldürdüğü için mahkemeye çıkarıldı. Mahkemede verilen bilgilere göre, Jovanovic, 12 Eylül 2023 tarihinde evde gizlice doğum yapmış ve ardından bebekliği dört metre yükseklikten aşağıya attığı belirtildi. Bebeğin düşüş sonucunda kafatasının parçalandığı tespit edildi.

Mahkemede savunmasında, Jovanovic'in çocuk sahibi olmasının, kariyerini lüks bir otomobil üreticisinin hukuk departmanında yönetici olarak mahvedeceğine inandığını söylediği aktarıldı. Savcı Mareike Hafendoerfer ise, sanığın hayat planlarını bir çocuk uğruna ertelemeye niyetli olmadığını ve bu nedenle kasıtlı öldürme suçunu işlediğini ifade etti.

Kaza ile düştüğünü iddia etti

Jovanovic'in avukatları ise müvekkillerinin hamile olduğunun farkında olmadığını ve bebek düşürme olayının bir kaza olduğunu savundu. Avukatlar, "Kanlı bebeği aniden eline aldığında psikolojik olarak olağanüstü bir durumla karşı karşıyaydı. Bir kazaydı, bebeği düşürdü. Çocuğun pencere pervazına nasıl düştüğü henüz belirlenemedi" şeklinde savunma yaptılar.

Mahkeme sonucunda Katarina Jovanovic, kasıtlı öldürme suçundan 7 buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kaynak: Haber Merkezi