Almanya'da çalışan Simone Schwarz ve Martin Brosig, iş yerlerinden 5 aylık izin alarak Türkiye'yi keşfetmek için yola çıktı. Karavanlarıyla Türkiye turuna başlayan çift, Konya'nın Karapınar ilçesinde bulunan Meke Gölü'nde mola vererek kamp kurdu.

Beyşehir'de arpa yaprak yanıklığı hastalığı tespit ediildi Beyşehir'de arpa yaprak yanıklığı hastalığı tespit ediildi

Türkiye'yi Keşfetme Kararı

Simone Schwarz ve Martin Brosig, geçmiş yılların birikimini değerlendirmek ve Türkiye'nin eşsiz güzelliklerini keşfetmek amacıyla Şubat ayında işlerinden 5 ay izin aldılar. Avrupa'nın birçok ülkesini gezen çift, Türkiye'ye olan ilgilerini ve meraklarını tatmin etmek için yola çıktı.

A W169301 02

Yolculuk Deneyimleri ve Gezilen Yerler

İlk olarak İtalya'dan feribotla Yunanistan'a geçen çift, burada bir ay geçirdikten sonra Çeşme'ye vardılar. Çeşme'den sonra Pamukkale, Salda Gölü, Itzuzu Plajı, Kayaköy, Pataras Plajı, Kaş, Olympos ve Taki Kanyonu gibi birçok önemli noktayı ziyaret ettiler. Son olarak Meke Gölü'ne ulaşan çift, burada eşsiz manzaraların tadını çıkardılar.

Doğal Güzelliklerin Keyfi

Türkiye'nin muhteşem doğal güzelliklerine hayran kalan çift, yolculuklarında doğanın tadını çıkarmayı tercih ediyor. Ancak, Meke Gölü'nün susuz olması çifti üzdü. Yine de, Türkiye'nin sunduğu manzaralar ve doğa harikaları çifti etkilemeye devam ediyor.

Türk Misafirperverliği ve Lezzetleri

Türk insanının misafirperverliğinden etkilenen çift, seyahatleri sırasında Türk kültürünü yakından tanıma fırsatı buldu. Ayrıca Türk mutfağını da keşfeden çift, Türk yemeklerinin tadını çıkarmaktan büyük keyif alıyor.

Köpekleri Xavi ile Seyahat

Alman çiftin seyahat arkadaşı olan köpekleri Xavi ile birlikte Türkiye'yi gezen çift, doğa yürüyüşleri ve göl kenarında gezintiler yapıyorlar. Son olarak, Meke Gölü'nden ayrılan çift, Kapadokya'ya doğru yol aldı.

Kaynak: İHA