ALKÜ, sağlık alanında verdiği hizmetler için yeni protokoller imzalamaya devam ediyor. Bu kapsamda, ALKÜ Diş Hekimliği Fakültesinin 2024 yılı hizmet bedeli için SGK ile bir protokol imzalandı.

Bitcoin 60 bin doları zorluyor! Bitcoin 60 bin doları zorluyor!

Protokol İmza Töreni

Ankara’daki SGK binasında düzenlenen törende, protokol, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Doç. Dr. Eren Usul ve Sağlıkta Kaynak Yönetimi Daire Başkanı Dt. Seyfullah Kurt arasında imzalandı. Protokol çerçevesinde, 2024 yılında ALKÜ Diş Hekimliği Fakültesine ödenecek bütçe belirlendi.

A W108247 03

Türkdoğan’ın Açıklamaları

İmzaların atılmasının ardından bir açıklama yapan Türkdoğan, yeni dönemde de protokol anlaşmalarının devam edeceğini belirtti. Türkdoğan, "Pandemi döneminde SGK tarafından hayata geçirilen ve halen yürürlükte olan ‘Sağlık Kurumlarında Global Bütçe Protokolü’nü imzalayarak fakültemize ödenecek bütçe belli oldu. İmzaladığımız protokol ile Diş Hekimliği Fakültemizin hizmet kalitesini daha ileri bir seviyeye taşıyabileceğiz. Protokolün imzalanmasında emekleri olan başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Işıkhan’a, SGK Başkanı Dr. Raci Kaya’ya, GSS Genel Müdürü Doç. Dr. Eren Usul ve Daire Başkanı Dt. Seyfullah Kurt’a teşekkür ederim. Protokolümüz hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi