İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "KALKAN-4" Operasyonları kapsamında 37 ilde gerçekleştirilen göçmen kaçakçılığı operasyonlarında 192 göçmen kaçakçılığı organizatörü ile 4,568 düzensiz göçmenin yakalandığını duyurdu. Bakan Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, operasyonlar neticesinde göçmen kaçakçılığına karışanların adalete teslim edileceğini ve ülkenin düzensiz göçe karşı sıkı bir duruş sergileyeceğini belirtti.

Açıklamada, Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Çanakkale, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Sakarya, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Van olmak üzere toplam 37 ilde 126 farklı noktada gerçekleştirilen operasyonlarda, 192 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı. Bu şahıslardan 41'i tutuklandı, 7'si hakkında adli kontrol kararı verildi ve diğerlerinin işlemleri devam ediyor.

Bakan, operasyonların başarıyla gerçekleştirilmesinden dolayı valileri, jandarma ve polisi tebrik ederek göçmen kaçakçılığıyla mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini vurguladı.

Kaynak: İHA