Türkiye genelinde uyuştur*cu madde imalatçıları ve sokak satıcılarına yönelik düzenlenen 'Narkoçelik-22' operasyonunda, jandarma ekipleri büyük başarı elde etti. Operasyon kapsamında 20 ilde toplam 663 kg uyuştur*cu madde, 3 milyon 400 bin kök ken*vir ve 436 bin uyuştur*cu hap ele geçirildi.

157 Şüpheli Yakalandı, 56'sı Tutuklandı

Operasyonlarda, toplamda 157 kişi yakalanırken, bu kişilerden 56'sı tutuklandı. 43 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, uyuştur*cu tacirleriyle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini vurguladı.

İçişleri Bakanı'ndan Kararlılık Mesajı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yaptığı açıklamada, "Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Uyuştur*cu satıcılarının geleceğimiz olan gençlerimizi ve toplumumuzu zehirlemelerine asla izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Zonguldak’ta kripto varlıklarla 16 milyonluk saadet zinciri! Zonguldak’ta kripto varlıklarla 16 milyonluk saadet zinciri!

20 İlde Eş Zamanlı Operasyon

Cumhuriyet Başsavcılıkları ve Jandarma Genel Komutanlığı koordinasyonunda, 282 ekip ve 846 jandarma personelinin katılımıyla Diyarbakır, Antalya, Manisa, Van, Ağrı, Hatay, Aydın, Ankara, Hakkâri, Giresun, Tekirdağ, Kahramanmaraş, Aksaray, İstanbul, Çanakkale, Kayseri, Ordu, Bingöl, Edirne ve Osmaniye'de 'Narkoçelik-22' operasyonları düzenlendi.

Operasyonlarda Ele Geçirilen Uyuştur*cular

 • Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı'nın yaptığı operasyonda, 374 kg esrar, 3 milyon 400 bin kök ken*vir ve 50 bin kök skunk ele geçirildi. Operasyonda 5 uyuştur*cu taciri yakalanarak tutuklandı.
 • Antalya İl Jandarma Komutanlığı'nın takipli operasyonunda, 13 kg 750 gr skunk, 2 kg metamfetamin ve çeşitli miktarlarda uyuştur*cu hap ile kök ken*vir ele geçirildi. Bu operasyon sonucunda 33 sokak satıcısı yakalandı, 10'u tutuklandı ve 21'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 2 kişinin ise adli işlemleri devam ediyor.
 • Manisa'da yapılan planlı istihbarat ve takipli operasyon kapsamında, çeşitli miktarlarda esrar, uyuştur*cu hap, metamfetamin, skunk ve kök ken*vir ele geçirildi. Bu operasyonda 33 sokak satıcısı yakalanırken, 7'si tutuklandı, 4'ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 • Van'da gerçekleştirilen operasyonda, 101 kg esrar, 16 kg eroin, 21 kg metamfetamin ve 1.980 adet uyuştur*cu hap ele geçirildi. Operasyonda 3 uyuştur*cu taciri yakalandı, 1'i tutuklandı, 1'i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 • Ağrı'da İl Jandarma Komutanlığı ve Gürbulak Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü'nün ortak operasyonunda, 59 kg metamfetamin ve 13 bin 180 adet uyuştur*cu hap ele geçirildi. 4 uyuştur*cu taciri yakalanırken, 1'i tutuklandı, 1'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 • Hatay'da yapılan operasyonda, 393 bin 720 adet uyuştur*cu hap, 2 kg metamfetamin ve 600 gr esrar ele geçirildi. Bu operasyonda 4 uyuştur*cu taciri yakalanarak tutuklandı.
 • Aydın'da gerçekleştirilen operasyonda, 2 bin 340 adet uyuştur*cu hap ve çeşitli miktarlarda uyuştur*cu madde ele geçirildi. Bu operasyon sonucunda 42 sokak satıcısı yakalandı, 8'i tutuklandı ve 10'u adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 • Ankara'da İl Jandarma Komutanlığı'nın düzenlediği operasyonda, 2,5 kg esrar ele geçirildi. Operasyonda 3 uyuştur*cu taciri yakalanırken, 1'i tutuklandı ve 2'si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 • Hakkari'de gerçekleştirilen operasyonda, 24 kg metamfetamin ele geçirildi.
 • İstanbul'da yapılan operasyonda, 10 kg metamfetamin ele geçirildi. Operasyonda 2 uyuştur*cu taciri yakalanarak tutuklandı.
 • Çanakkale'de düzenlenen operasyonda, 12 kg skunk ele geçirildi. Bu operasyonda 4 uyuştur*cu taciri yakalanarak tutuklandı.
 • Edirne'de yapılan operasyonda, 17 bin 460 adet uyuşt*rucu hap ve 1,5 kg skunk ele geçirildi. Operasyonda 5 sokak satıcısı yakalandı.

'Narkoçelik-22' operasyonları: 157 kişi yakalandı

Kaynak: Haber Merkezi