Mustafa Destici’nin kaza yapan makam aracını taşıyan çekici yandı Mustafa Destici’nin kaza yapan makam aracını taşıyan çekici yandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, kaçak veya sahte alkollü içki ticaretini önlemeye yönelik olarak Türkiye genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen "Çengel-5" operasyonlarında 220 şahsa adli işlem yapıldığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, operasyonlar sonucunda 187 ton kaçak veya sahte alkol ile etil alkole el konulduğunu belirterek, 35 milyon TL'lik vergi kaybının engellendiğini ifade etti. Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, operasyonların vatandaşların can güvenliği ve sağlığı için devam edeceği vurgulandı. Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı'nın koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonlarda, İl Emniyet Müdürlükleri Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlükleri, Antalya İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, ve Gelir İdaresi Başkanlığı da yer aldı. Operasyonlarda 15 bin litre etil alkole, 188 bin litre kaçak veya sahte alkollü içkiye, 6 bin 100 şişe kaçak veya sahte alkollü içkiye, bin 300 adet boş şişe ve 7 bin 700 adet bandrole, 2 bin 100 adet alkol aroması ve 8 bin 700 adet etikete el konuldu. Ayrıca, 12 adet kaçak alkollü içki imalathanesi de tespit edildi. Operasyona Gelir İdaresi Başkanlığı taşra birimleri de katıldı. Yapılan ortak değerlendirmede 35 milyon TL'lik vergi kaybının önlendiği belirtildi. Bakan Yerlikaya, operasyona katılan güvenlik güçleri ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanlarını tebrik ederek, "Allah ayağınıza taş değdirmesin" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA