NTV Spor haberine göre, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Murat Kurum’a, Süper Kupa’nın deprem bölgesinde oynanması önerisinde bulundu. Kurum, bu öneriye 'Takipçisi ve destekçisi olacağız' yanıtını verdi.

Ali Koç Süper Kupa hakkında öneride bulundu

Kurum’un Fenerbahçe Kulübü’ne yaptığı ziyaret sırasında, Koç, Süper Kupa’nın deprem bölgesinde oynanmasını önerdi. Koç, 'İktidar mensubu bir siyasetçi olarak sizden ricamız, Süper Kupa’nın deprem bölgesinde oynanmasını öneri olarak sunmak istiyoruz. Bence çok faydalı olur' dedi.

Kurum ise Koç’a, 'Takipçisi ve destekçisi olacağız. Hassasiyetinden dolayı da Ali Koç başkanıma çok teşekkür ediyorum' yanıtını verdi.

Fenerbahçe Szymanski'nin bonservis bedelini artırdı Fenerbahçe Szymanski'nin bonservis bedelini artırdı

Öte yandan, Koç, deprem felaketinin birinci yıl dönümü için, geliri depremzedelere bağışlanacak olan bir turnuva düzenlemeyi planladıklarını bildirdi. Bu turnuvada, İstanbul’daki büyük takımların veteranları ve futbolu yeni bırakmış ülke çapında tanınan oyuncular yer alacak.

Koç, 'Oradaki vatandaşlarımızı unutmayacağız, unutturmayacağız. TFF ile de konuştuk biraz önce. El birliğiyle, güç birliğiyle umarım bu organizasyonu yapabiliriz. Bakarsınız öyle başarılı olur ki geleneksel olur. Şimdiden bunun için çalışmaya başlıyoruz' ifadelerini kullandı

Kaynak: HABER MERKEZİ