Alfa Romeo'nun ilk global özel serisi 'Tributo Italiano' adı altında sunulan Tonale modeli, Türkiye pazarına tanıtıldı. Şirket yetkililerinden yapılan açıklamaya göre, siyah tavanla zenginleştirilmiş iki tonlu tasarım, gövde rengindeki body kiti, aynalara eklenen İtalya bayrağı detayları ve iç mekan tasarımı bu modelde yer alıyor.

Alfa Romeo Tonale modeli Türkiye'de 'Tributo Italiano' serisi ile satışa sunuldu

Özel Tasarım ve Teknolojik Özellikler

Tributo Italiano serisi, İtalya bayrağı renkleri olan Rosso Alfa, Verde Montreal ve Bianco Alfa seçenekleriyle, siyah tavan opsiyonuyla satışa sunuldu. Serideki ön ızgara, bu versiyona özel olarak koyu miron renkte tasarlandı. 20 inç olan alaşım jantlar, kırmızı Brembo fren kaliperleri ile sportif bir hava katıyor.

iPhone SE 4 hakkında yeni detaylar ortaya çıkıyor iPhone SE 4 hakkında yeni detaylar ortaya çıkıyor

İç Mekan Tasarımı ve Donanım

Yeni siyah deri spor koltuklar, kırmızı renk detaylarıyla estetik bir görünüm sunarken, iç mekanı zenginleştiren bir dizi özellik de dikkat çekiyor. Çift bölgeli klima sistemi, alüminyum vites değiştirme kulakçıkları ile ısıtmalı direksiyon simidi gibi detaylar konforu artırıyor.

Motor Seçenekleri ve Sürüş Özellikleri

Tonale Tributo Italiano, farklı motor seçenekleri ile tercih edilebiliyor. 160 HP'lik 1.5 litrelik hibrit motor seçeneğinin yanında 130 HP'lik, 1.6 litrelik dizel motor ve 280 HP'lik Q4 Plug-In Hybrid e-AWD (şarj edilebilir-dört tekerlekten çekişli hibrit) motor seçenekleri bulunuyor. DSV (Çift Kademeli Valf) ile sürüş koşullarına uyum sağlama özelliği standart olarak sunuluyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı