Alex de Souza, imza töreninde Antalyaspor Başkanı ve yönetime bir kez daha teşekkür etti. "Burada bana çok iyi hisler yaşattılar. Bu mutlu olduğum ülkeye gelmemde vesile oldukları için başkanıma ve yöneticilerime minnettarım," dedi. Antalya halkını da unutmayan Alex, "Geldiğim günden beri beni evimde hissettiren Antalya halkına da teşekkür ederim," ifadesini kullandı.

"Takıma Enerji Katmak İstiyorum"

Antalyaspor'a en iyi şekilde hizmet etmek için hazır olduğunu belirten Alex de Souza, "Burada takıma iyi bir enerji vermek istiyorum," dedi. "2 yıllık kontrat süresince Antalyaspor ile başarılı bir dönem geçirmek istiyoruz. Taraftarlarımızı statta görmek ve onları mutlu etmek en büyük arzumuz," şeklinde konuştu.

Alexxx10

"Transfer Süreci ve Takım Yapısı"

Alex de Souza, transfer süreci hakkında da önemli açıklamalar yaptı. "Geldiğimden beri takımı daha yakından inceleme fırsatım oldu ve daha fazla bilgi sahibi oldum. Mücadeleci ve taraftara keyif veren bir Antalyaspor yaratmak istiyoruz," dedi. Avrupa'da transfer döneminin açılmasıyla birlikte bazı oyuncuların Antalya'ya gelmesinin doğal olacağını belirtti. "Basında çok fazla isim duyabiliriz, ancak yönetim bu konuda gerekli adımları atacaktır," diyerek transfer sürecine değindi.

"Teknik Ekibimizde Değişiklikler Var"

Teknik ekipte bazı değişiklikler olacağını ifade eden Alex de Souza, "Semih Şentürk bizim hoca ekibimizde olmayacak. Brezilya'dan iki yardımcı antrenör getireceğim. Ayrıca Mehmet Aurelio da teknik ekibimizde olacak," dedi. "Dengeli ve taraftarları stada çekecek bir takım yaratmak istiyoruz," şeklinde hedeflerini anlattı.

"Güçlü ve Mücadeleci Bir Takım Kuracağız"

Alex de Souza, takımın finansal dengesini koruyarak güçlü ve mücadeleci bir takım kurmayı hedeflediklerini belirtti. "Takımda belli departmanlarımızın ortak düşündüğü isimler üzerinde çalışıyoruz. Burada en önemli etmen finansal dengeyi bozmamak," dedi. "Bazen güçlü isimlerle kontrat imzalarsınız ama onlardan istediğinizi alamazsınız, bazen de ismi olmayan futbolculardan beklentinizin üstünde verim alırsınız," diyerek transfer politikasının önemine dikkat çekti.

Aliağa Petkimspor Breein Tyree'yi kadrosuna kattı Aliağa Petkimspor Breein Tyree'yi kadrosuna kattı

"Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe'nin Açıklamaları"

Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, Alex de Souza ile iki yıllık sözleşme imzaladıklarını duyurdu. "Geldiği günden beri Alex hocamız ile toplantı halindeyiz. Şimdiden futbol mühendisliğine başladık," dedi. "Antalyaspor'un bütçesini zorlamayacak, en seçkin kadroyu hazırlamaya çalışacağız," şeklinde konuştu.

"Gelecek Hedeflerimiz Var"

Sinan Boztepe, hedeflerinin her zaman büyük olduğunu belirterek, "Ligde kalmak için oynamayacağız. Antalyaspor'un hedefi olmadığı müddetçe başarı sağlayamaz. İlk 4'ü hedefliyoruz," dedi. "Alex'in sözleşmesinde güzel maddeler var, inşallah Avrupa'da oynarız," diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: TAYFUN AKYATAN