Alanyaspor'un başarılı Teknik Direktörü Fatih Tekke, Trendyol Süper Lig'in 22. haftasında Hatayspor ile 1-1 berabere kaldıkları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Tekke, mücadelenin 90 dakikasında takımının oyun kontrolüne hakim olduğunu vurgulayarak, "Galibiyeti hak eden bana göre Alanyaspor vardı" dedi.

Teknik direktör, Hatayspor'un hızlı hücumlarla pozisyon arayan ve duran toplardan etkili olmaya çalışan bir takım olduğunu belirtti. Maçın başında beklenmeyen bir gol yediklerini dile getiren Tekke, "Tamamıyla oyun bizim artık üçüncü bölgedeki varyasyonlarımıza kaldı ki, Alanyaspor olarak biz üçüncü bölgede hala daha tam anlamıyla geçmiş değiliz" şeklinde konuştu.

Alanya İl Mi Olacak? Alanya Ne Zaman İl Olacak? Alanya İl Olursa Hangi İlçeler Bağlanacak? Alanya İl Mi Olacak? Alanya Ne Zaman İl Olacak? Alanya İl Olursa Hangi İlçeler Bağlanacak?

Judo Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Denizli’de başlıyor Judo Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Denizli’de başlıyor

Fatih Tekke, oyuncularının gösterdiği istek ve arzuyla gurur duyduğunu ifade ederek, "Kaosa dönüşmeyen oyun anlayışı, giren çıkanıyla beraber istek ve arzusu olan bir grup. Yani onlarla gurur duyuyorum" dedi. Ancak, önlerinde zorlu bir fikstür olduğunu da vurgulayan Tekke, "Önemli ve zor bir Pendikspor maçı var, arkasından Kasımpaşa. Zor bir periyot. Üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Bence çok değerli bir 3 puan. Son dakikadaki kaçırdığımız pozisyonla beraber hak ettiğimiz 3 puanı kaçırdık diyebiliriz" ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

Kaynak: İHA