Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) iş birliği ile düzenlenen "Uluslararası Alanya Piyano Yarışması ve Festivali"nde Alanya’nın en iyi piyanistleri belli olacak.

ALKÜ ve ALTSO İş Birliği

ALKÜ, düzenlediği programlar ve etkinliklerle şehrin kültürel, ekonomik ve sosyal hayatına dokunmaya devam ederken, ALTSO ile düzenleyeceği festivalde en iyi piyanistler belli olacak. 18-19 Mayıs tarihlerinde yapılacak yarışma ve festivalden elde edilecek gelirin tamamı, 6 Şubat depremlerinde etkilenen şehirlerdeki Bilim Sanat Merkezlerine alınacak piyanolarla Alanya adına bağışlanacak.

Yarışma ve Festival Hakkında

Yarışmaya başvurular, https://pianofest.alanya.edu.tr/ web adresi üzerinden yapılacak. Yarışmanın jüri üyeleri arasında dünyaca ünlü Hande Dalkılıç, Ferid Adıgüzelzade, Nazile Adıgüzelzade ve ALKÜ Müzik Eğitimi Bölümünden Prof. Dr. S. Cem Şaktanlı, Dr. Öğr. Üyesi Eren Lehimler bulunacak.

Başvurular 30 Nisan’a Kadar

Uluslararası Alanya Piyano Yarışması ve Festivali, 18-19 Mayıs 2024 tarihlerinde ALTSO Konferans ve Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek. 3 kategoride başvurunun yapılacağı yarışmanın katılım süresi 30 Nisan’da sona erecek.

Müzikseverlere Davet

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, Uluslararası Alanya Piyano Yarışması ve Festivali’nin Alanya için çok değerli bir etkinlik olduğunu vurguladı. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eray Erdem ise böyle önemli bir organizasyonun paydaşı olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

Elazığ'ın Harput Mahallesi İlkbaharın Gelişiyle Yeniden Canlandı Elazığ'ın Harput Mahallesi İlkbaharın Gelişiyle Yeniden Canlandı

Kaynak: İHA