Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen ve Alanya’nın ev sahipliği yaptığı Türkiye O-Days, Türkiye Oryantiring Şampiyonası 3. Kademe ve U14 2. Kademe Yarışları sona erdi.

MKE Ankaragücü Mert Hakan Yandaş İçin TFF'ye Başvuracak MKE Ankaragücü Mert Hakan Yandaş İçin TFF'ye Başvuracak

Yoğun Mücadele

Dört gün boyunca 45 kategoride bin 720 sporcu, birbirinden zorlu parkurlarda kıyasıya mücadele etti. Yarışlar, 25 Ocak Perşembe günü Cebelireis’te orta mesafe, 26 Ocak Cuma günü Alanya Çarşı Merkez sürat yarışı, 27 Ocak Cumartesi Gedevet Parkorman Alanı’nda orta mesafe yarışı şeklinde gerçekleştirildi. Alanya Çarşı Merkez’de yapılan sürat yarışının ardından İskele Şelale Meydanı’nda ödül töreni düzenlendi.

Ödül Töreni

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu, katkılarından dolayı Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ve Gençlik Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı’ya plaket verdi. Dereceye giren sporculara madalyalarını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu, ALKÜ Spor Bilimleri Dekanı Hamdi Alper Güngörmüş, Alanya Gençlik Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı, Alanya Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Toksöz ve Türkiye Oryantiring Federasyonu yetkilileri takdim etti.

Başkan Yücel’den Teşekkür

Ödül töreninde konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, şehirlerinde eğitim, sağlık, sanat, kültür ve özellikle spor alanında son gelişmeleri hep birlikte yaşadıklarını belirtti. Yücel, “100’ün üzerinde ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapıyoruz. Herkesi buradan mutlu göndermeye çalışıyoruz. İnşallah tüm sporcularımız ve hocalarımız da mutlu olmuşlardır. Bu yılın mükafatı olarak Alanya’mız, 45 ülkeden 5 bin kentin katıldığı bir organizasyonda ‘2024 Akdeniz Spor Başkenti’ seçildi. Ne kadar gurur duysak azdır. Bugüne kadar emek veren herkese teşekkür ediyorum. Ödül alan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Gelecek yıllarda da tekrar birlikte olmak dileğiyle” dedi.

Kaynak: İHA