Antalya’nın Alanya ilçesinde, içinde öğrencilerin bulunduğu servis aracının şoförü ile bir sürücü arasında çıkan tartışma sonucu, sürücü ve babası adliyeye sevk edildi. Serbest bırakılan şüphelilerden baba Mustafa Sakaryaoğlu, olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Tartışmanın Detayları

3 Mayıs akşam saatlerinde Alanya Mersin D-400 karayolu Dinek Kavşağı’nda meydana gelen olayda, trafikte seyir halindeyken servis şoförü Hüseyin Ş. ile araç sürücüsü Feyzullah Sakaryaoğlu arasında tartışma çıktı. Araçların kırmızı ışıkta durduğu anda aracından inen sürücü, eline aldığı sopayla servis aracının ön camına defalarca vurdu.

Polis Müdahalesi ve Adliye Süreci

Çevredeki diğer vatandaşlar kavgayı ayırırken, eli sopalı saldırgan aracına binip bölgeden uzaklaştı. Araç plakası ve güvenlik kameralarından yola çıkan polis, aracıyla uzaklaşan sürücü Feyzullah Sakaryaoğlu ile olay anında yanında olduğu belirlenen babası Mustafa Sakaryaoğlu’nu kısa süre içinde yakaladı. Sopayla saldırı sonrasında servis aracının ön camında hasar olduğu görüldü. Polis tarafından yakalanan şüpheliler baba Mustafa Sakaryaoğlu ve oğlu Feyzullah Sakaryaoğlu, Alanya Adliyesinde çıkarıldıkları mahkemece yurt dışına çıkma yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Akbelen direnişçisi Muhtar Işık'a kesilen 40 bin liralık ceza iptal edildi Akbelen direnişçisi Muhtar Işık'a kesilen 40 bin liralık ceza iptal edildi

Mustafa Sakaryaoğlu’nun Açıklamaları

Mahkeme tarafından serbest bırakılan Mustafa Sakaryaoğlu, olayla ilgili açıklamalarda bulundu. Olay günü eşinin rahatsızlığı için hastaneye gittiklerini ve servis şoförünün kendilerine yol vermediğini belirtti. Sakaryaoğlu, “Bu adam 20 tane çocuk taşıyor. Nasıl oluyor da bu servis şoförü bize yol vermiyor, bize hakaret ediyor” dedi. Ayrıca, olaydan sonra vatandaşların bilgi sahibi olmadan kendilerini linç ettiğini söyleyen Sakaryaoğlu, servis şoförünün kendisini ve oğlunu darp ettiğini iddia etti.

Kaynak: İHA