Antalya’nın Alanya ilçesinde, Güllerpınarı Mahallesi’nde bulunan bir restoranda sabah saatlerinde çıkan yangın, çevre binalara sıçramadan itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı.

Karaman'da sır ölüm Karaman'da sır ölüm

Yangın ve Müdahale

Yangın, beş katlı Özlem Apartmanı’nın altında bulunan ve kullanılmayan bir restoranda çıktı. İddialara göre, restoranda yaşayan uyuşturucu madde kullanıcılarının yaktığı ateş, bir anda çevredeki eşyalara sıçradı ve restoranın bir bölümünü tamamen kapladı. Apartmanda yaşayan vatandaşlar, kendilerini can havliyle dışarıya attılar. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Alevler, apartmanın birinci katındaki dairenin balkon kısmını tamamen kül etti. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, hızla alevlere müdahale etti ve yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Yangının neden çıktığına dair inceleme başlatıldı.

Vatandaşların Tepkisi

Özlem Apartmanı’nın 3. katında yaşayan Mehmet Kaçmaz, alevleri görür görmez itfaiyeye haber verdiklerini belirtti. Kaçmaz, “Bir baktım bir şeyler patlıyor. Balkondan bir baktım aşağıda yangın var. Neden çıktı biz bilmiyoruz. Evlerimiz kül oldu. İlk başta yangın çok büyüktü. Herkesin evi kül oldu” dedi. Yangının tehdit ettiği apartmanda yaşayan bir kız çocuğu ise Mars isimli kedisiyle birlikte sokağa çıktı.

Kaynak: Haber Merkezi