Antalya’nın Alanya ilçesinde ‘Trafik Kuralları Hayat Kurtarır’ projesi kapsamında, polis ekipleri tarafından motosiklet sürücülerine bilgilendirme yapıldı.

Marmara Denizi'nde Batan Gemide Kayıp Mürettebatı Arama Çalışmaları Sürüyor Marmara Denizi'nde Batan Gemide Kayıp Mürettebatı Arama Çalışmaları Sürüyor

Projenin Detayları

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri tarafından yürütülen proje kapsamında, motosiklet sürücülerine trafikte saygının önemini anlatan broşürler dağıtıldı.

Güvenli Motosiklet Kullanımı

Motosiklet sürücülerinin zor durumda kalmaması için kurallara uymalarının yanı sıra, güvenli motosiklet kullanımı için gerekli tüm kıyafet ve ekipmanları kullanmanın emniyet kemeri takmak kadar önemli olduğu vurgulandı. Özellikle motosiklet kazalarında yaralıların yüzde 90’ının başından darbe alması sebebiyle, kask takmanın önemine dikkat çekildi.

Motosiklet Kullanıcılarının Uyması Gereken Kurallar

Motosiklet sürücülerine, yasal kapasiteleri üzerinde yolcu taşımamaları, trafikte seyir halindeyken telefon kullanmamaları, girilmesi yasak olan cadde ve sokaklara girmemeleri, kaldırımlarda ve yaya geçitlerinde asla motosiklet kullanmamaları ve trafikte motosiklet için ayrılan şeritten seyir etmeleri gibi kurallar hatırlatıldı.

Kaynak: Haber Merkezi