Antalya'nın Alanya ilçesindeki iskelede bulunan iki tur teknesinde yangın çıktı. Saat 06.30 sıralarında başlayan yangın, hızla büyüyerek çevredeki endişe yarattı.

Tekirdağ'da kadına şiddet: 2 aylık yaşam mücaledesini kaybetti Tekirdağ'da kadına şiddet: 2 aylık yaşam mücaledesini kaybetti

Yangının, henüz bilinmeyen bir nedenle bir tur teknesinde başladığı ve daha sonra diğer tekneye sıçradığı belirtiliyor. İtfaiye ekipleri, yangının kaynağını araştırırken, çıkan alevlerin hızla yayılmasını engellemek için mücadele etti.

İki Tur Teknesi Alev Alev Yandı2

Müdahale Edildi

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Hem karadan hem de denizden müdahaleyle yangın kontrol altına alınmaya çalışıldı. İtfaiye ekipleri yangına kara tarafından, Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ekipleri ise denizden müdahale etti. Alevlerin etkisini azaltmak için ekiplerin koordineli çabalarıyla kıyıdaki bir tekne güvenli bir yere çekildi.

İki Tur Teknesi Alev Alev Yandı

Bir Tekne Tamamen Yandı

İtfaiye ekiplerinin yoğun çabaları sonucunda yangın kontrol altına alındı. Ancak, müdahaleye rağmen bir tekne tamamen yanarken, diğeri kullanılamaz hale geldi. Olay sonrasında, yangının çıkış nedenlerini araştırmak amacıyla bir soruşturma başlatıldı.

İki Tur Teknesi Alev Alev Yandı4

Kaynak: İHA