Antalya’nın Alanya ilçesinde, polis ekipleri tarafından helikopter destekli geniş kapsamlı bir narkotik operasyonu gerçekleştirildi. Operasyonda çok sayıda uy*şturucu madde, para ve silah ele geçirildi. 41 araca cezai işlem uygulanırken, 12 kişi hakkında işlem başlatıldı. 7 Haziran tarihinde Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Ekipleri tarafından düzenlenen operasyon, uy*şturucu maddelerin kaynağının kurutulması ve ticaretinin engellenmesi amacıyla gerçekleştirildi. Operasyon, toplam 43 ekip, 530 personel ve 4 narkotik madde arama köpeği ile yürütüldü.

Adana'da kanala atlayan karısını kurtarmak isterken akıntıya kapıldı Adana'da kanala atlayan karısını kurtarmak isterken akıntıya kapıldı

Alanya'da helikopter destekli narkotik operasyonu: 12 gözaltı

Operasyon üç aşamada gerçekleşti: İlk aşamada, hava destekli olarak 15 şüpheli ve aranan kişinin ikametlerinde detaylı arama yapıldı. İkinci aşamada, yat-tur tekneleri ve deniz araçlarına yönelik kapsamlı arama gerçekleştirildi. Üçüncü aşamada ise umuma açık işletmeler, eğlence merkezleri ve belirlenen 4 ayrı noktada şüpheli kişi ve araçlar üzerinde uygulamalar yapıldı.

Alanya'da helikopter destekli narkotik operasyonu: 12 gözaltı

Operasyon sonucunda, 15 uy*şturucu madde ticareti yapıldığı değerlendirilen ikamette bin 850 gram esr*r, 73 kök ken*vir bitkisi, bin 549 kullanımlık sentetik kannabinoid (A4), 14 gram tütüne emdirilmiş sentetik kannabinoid, 53,63 gram met*mfetamin, 104 adet sentetik ecza, 4,37 gram kok*in, 4 adet ecst*sy, 1 adet hassas terazi, 6 adet ruhsatsız tabanca ve 21 adet fişek ele geçirildi. Ayrıca, uy*şturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 12 bin 465 TL para bulundu.

Alanya'da helikopter destekli narkotik operasyonu: 12 gözaltı

Operasyonlar sonucunda, çeşitli suçlardan aranması olan 21 kişi yakalandı ve 2 yabancı uyruklu kişi hakkında yasal işlem başlatıldı. 41 araca toplamda 207 bin 29 TL cezai işlem uygulanırken, 2 işletmeye evrak eksikliği nedeniyle tutanak düzenlendi. 2 kişi hakkında uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak ve sağlamak suçundan, 10 kişi hakkında ise kullanmak için uy*şturucu ve uyarıcı madde satın almak, kabul etmek ve bulundurmak suçundan işlem başlatıldı.

Kaynak: İHA