Sakarya'da Akaryakıt İstasyonunda Facia! Sakarya'da Akaryakıt İstasyonunda Facia!

Antalya’nın Alanya-Manavgat D-400 Karayolu’nda, yan yola dönen bir sürücü, aracının aynasına çarparak kaçan hafif ticari aracı 500 metre kovalayarak yakaladı. Yakaladığı sürücünün anahtarını alıp trafik ekiplerine teslim ederken, kaçan sürücünün ehliyetinin olmadığı ve 2.12 promil alkollü olduğu belirlendi. Alkol kontrolü sırasında cihazı üflemek yerine içine çeken sürücü, polisi uğraştırdı.

Kaza Anı ve Sonrası

Kaza, Alanya-Manavgat D-400 Karayolu’nda meydana geldi. Alanya istikametinden Manavgat istikametine seyir halinde olan Ali Öksüzoğlu’nun kullandığı 07 BMU 029 plakalı tur minibüsü, Aşağı Işıklar kavşağında yan yola dönerken, yolun sağ şeridinden yan yola girmek isteyen Akın Durmuş’un kullandığı 07 AK 660 plakalı hafif ticari araca arkadan çarptı.

Kaçan Sürücü Yakalandı

Kazanın ardından 07 AK 660 plakalı hafif ticari araç durmayarak yan yolda kaçarken, tur minibüsü sürücüsü yaklaşık 500 metrelik takibin ardından hafif ticari aracın önünü kesip durdurdu ve kaçmaması için aracın anahtarına el koydu. Tur minibüsü sürücüsünün ihbarı üzerine olay yerine trafik ve jandarma ekipleri geldi.

Ehliyetsiz ve Alkollü Sürücüye Yüksek Cezai İşlem

Olay yerine gelen Bölge Trafik İstasyon Amirliği ekipleri tarafından yapılan kontrolde, kaçan araç sürücüsünün sürücü belgesinin olmadığı ve 2.12 promil alkollü olduğu belirlendi. Alkol kontrolü sırasında cihazı üflemek yerine içine çeken sürücü, polisin uyarısıyla cihazı üfleyebildi. Araç sürücüsüne, ehliyetsiz araç kullanmaktan 12 bin 978 TL ve alkollü araç kullanmaktan 6 bin 439 TL olmak üzere toplam 19 bin 417 TL para cezası uygulandı. Bu durum, sürücülerin trafik kurallarına uymalarının önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaynak: İHA