Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından her yıl Ocak ayının ikinci veya üçüncü haftasında kutlanan Enerji Verimliliği Haftası kapsamında, Alanya Belediyesi’nin Güneş Enerji Santralleri (GES), Eko Okul öğrencilerini ağırladı. Ziyarette, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel öğrencilere eşlik etti.

Özel Finike'nin Geleceğini Dinledi Özel Finike'nin Geleceğini Dinledi

Enerji Verimliliği Haftası Kutlamaları

Enerji Verimliliği Haftası, enerjinin etkin kullanılması, israfının önlenmesi, enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesi ve çevrenin korunması amacıyla kutlanıyor. Bu kapsamda, Alanya Belediyesi’nin Güneş Enerji Santrali, öğrenciler tarafından ziyaret edildi. Ziyarete, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü teknik personelleri de katıldı.

A W123248 04

Okullardan Ziyaretçiler

Alanya’da bulunan Eko Okullardan Ayşe Melahat Seher Ortaokulu’ndan 13, Hacıkadiroğlu Ortaokulu’ndan 20 ve Okullarda Orman Projesi kapsamında Hamit Özçelik İlkokulu’ndan 67 olmak üzere toplamda 100 öğrenci, teknik ziyaret gerçekleştirdi. Öğrenciler, Güneş Enerji Santrali hakkında merak ettikleri soruları sordular ve tesis hakkında bilgiler edindiler. Teknik gezi sonrası Başkan Yücel, öğrencilere tohum kalem ve ‘Çevre Dostu Öğrenci’ rozetleri hediye etti.

Kaynak: İHA