21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında Alanya Belediyesi, Down sendromlu çocukları bir at çiftliğinde buluşturdu. Alanya Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi öğrencileri, bu özel günde Alanya Belediye Meclis Üyesi Emine Çalış ile birlikte ata bindi ve keyifli bir gün geçirdi.

Eğlenirken Öğrenme

Down sendromlu çocuklar, Alanya Belediyesi’nin uzman personeli eşliğinde eğlenceli aktiviteler gerçekleştirirken aynı zamanda dengede durma, özgüven kazanma ve duyuları tanıma gibi önemli beceriler geliştirdi. Çocuklarının bu mutlu anlarına şahit olan aileler, başta Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Kobani Davası: Selahattin Demirtaş ve 15 Tutuklunun Tahliye Talebi Mahkeme Tarafından Reddedildi Kobani Davası: Selahattin Demirtaş ve 15 Tutuklunun Tahliye Talebi Mahkeme Tarafından Reddedildi

Hipoterapi ile Rehabilitasyon

At binme etkinliği, otizmli, fiziksel ve zihinsel engelli çocukların rehabilitasyonunda kullanılan “Hipoterapi” yöntemiyle sağlıklarına kavuşmalarına yardımcı oluyor. Bu tedavi sayesinde duruş, denge, konsantrasyon ve kas kontrolü gibi alanlarda gelişim gösteren fiziksel engelli ve otizmli çocukların yürüme yetenekleri de gelişiyor. Bu etkinlik, çocukların hem eğlenmelerini sağlarken hem de önemli beceriler kazanmalarına yardımcı oluyor.

Kaynak: İHA