Alanya Belediyesi, Tevfik Hoca Evi Polikliniği’nde düzenlediği ücretsiz sünnet hizmetlerine devam ediyor. Bu yılın ilk organizasyonunda 110 çocuk sünnet ediliyor. Üç gün sürecek etkinlikte çocukların kirveliğini Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel üstleniyor.

Sünnet Organizasyonlarına Devam

Alanya Belediyesi’nin geleneksel olarak gerçekleştirdiği sünnet organizasyonları, Tevfik Hoca Evi Polikliniği’nde devam ediyor. Sağlık ekipleri ve uzman personel tarafından hijyenik bir ortamda gerçekleştirilen programda bu yıl 100 çocuk sünnet ediliyor. Geçtiğimiz yıl toplamda 400’ün üzerinde çocuk bu hizmetten faydalanmıştı.

Başkan Yücel’in Katılımı

Organizasyona Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüseyin Doğan, sünnet olacak çocuklar ve aileleri katıldı. Başkan Yücel, çocukların kirveliğini yaparken, ailelerin bu mutlu gününe ortak oldu. Sünnet olan çocuklara oyuncak araba ve çerçeveli hatıra fotoğrafı hediye etti.

Marmara Denizi'nde Batan Gemide Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor Marmara Denizi'nde Batan Gemide Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

“Sünnet Hizmetimiz Devam Ediyor”

Üretken Belediyecilik anlayışıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da geleneği sürdürdüklerini belirten Başkan Yücel, “Müracaat eden ailelerimizin çocuklarını steril bir ortamda sünnet ettiriyoruz. Yılın ilk organizasyonunda 110 çocuğumuz bu hizmetimizden faydalanacak. Başvurular neticesinde yoğunluk oluşmaması adına kısmi kısmi sünnetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bütün çocuklarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını temenni ediyor, sağlıklı bir yaşam diliyorum” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi