Antalya’yı Konya’ya bağlayan Akseki-Seydişehir kara yolunda dün gece başlayan ve yaklaşık 10 kilometrelik alanda etkili olan kar yağışı, sabaha karşı etkisini yitirdi.

Kar Yağışı ve Temizleme Çalışmaları

Kar yağışı, Akseki-Seydişehir kara yolu Battı Çıtı mevkiinden itibaren Karayolları Bakımevi arasında yaklaşık 10 kilometrelik yolda etkili oldu. Bin 825 metre rakımlı Alacabel mevkiinde kar kalınlığı yer yer 5-10 santimetreye kadar ulaştı. Karayolları Alacabel ekipleri, yolda biriken karı temizlemek için çok sayıda iş makinesi ile çalışma başlattı.

Trafik Akışının Sağlanması

Saat 23.00 sıralarında başlayan kar yağışı sebebiyle Karayolları Alacabel ekipleri, trafik akışında aksama yaşanmaması için yolda biriken karları temizleme ve tuzlama çalışması gerçekleştirdi. Gece kar yağışının başlamasından itibaren trafikte herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı ve yolun açık olduğu bildirildi.

Antalya ve İlçeleri Su Kesintisi! 27 Şubat 2024 Salı Antalya ve İlçeleri Su Kesintisi! 27 Şubat 2024 Salı

Sürücülere Uyarı

Gece saatlerinde ise Akseki Bölge Trafik ekipleri, Akseki Kavşağı’ndan itibaren sürücülere yanlarında zincir bulundurmaları konusunda uyarıda bulundu. Bu uyarı, olası bir kar yağışı durumunda sürücülerin güvenli bir şekilde seyahat edebilmeleri için yapıldı.

Kaynak: Haber Merkezi