Antalya’nın Aksu ilçesinde, Aksu Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi, Kemerağzı Mahallesi’nde bulunan Gaye Sitesi’nde yaşayan kadınların talebi üzerine eğitim kursu düzenledi. 3 aylık eğitim sürecinin sonunda kadınlar, ördükleri el emeği ürünleri sergiledi.

Hayat Botu Öğrenme Programı Çerçevesinde Kurs Açıldı

Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aksu Halk Eğitim Merkezi, ‘Hayat Botu Öğrenme Programı’ çerçevesinde Gaye Sitesi sakinlerine kurs açtı. 30 kursiyerin katıldığı program 3 ay sürdü. Başarıyla eğitimlerini tamamlayan kadınlar, ince işçiliklerle ördükleri el emeği ürünlerini sergiledi.

Selçuk Bayraktar paylaştı: Kemankeş'ten başarılı uçuş! Selçuk Bayraktar paylaştı: Kemankeş'ten başarılı uçuş!

Sergi Açılışı ve Teşekkürler

Yıl sonu sergisinin kurdelasını Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçen kesti. Gökçen, 3 ay önce 30 hanımefendinin talebi üzerine bu kursu açtıklarını ve kısa sürede kursu tamamlayan kursiyerlerin el emeği ürünlerini sergilediklerini belirtti.

Kursların Önemi ve Gelecek Planları

Sergide kursiyerlere teşekkür eden Gökçen, halk eğitimdeki kursların amaçlarının mevcut bilgi ve becerilerini geliştirmek, yeni bilgi ve beceri kazandırmak olduğunu vurguladı. Ayrıca, yabancı dil kursları talep edildiğini ve bu konuda da çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Aksu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Asım Gümüş ise, yeni dönemde yeni kurslar ve kursiyerlerle çok daha başarılı işler yapacaklarını ifade etti. 

Kaynak: Haber Merkezi