Aksu ilçesi Güzelyurt Mahallesi'nde yapılan 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde, muhtar adayı Teslime Döndü Yılmaz, erkek rakiplerine fark atarak ilçenin ilk ve tek kadın muhtarı oldu. Seçime 6'sı erkek toplam 7 muhtar adayının katıldığı belirtilirken, Yılmaz'ın 700 civarında oy aldığı ve en yakın rakiplerini geride bırakarak bu tarihi başarıyı elde ettiği ifade edildi.

Türkiye'de Mart Ayında 37 Kadın Katledildi: Kadın Cinayetlerinde Artış Devam Ediyor Türkiye'de Mart Ayında 37 Kadın Katledildi: Kadın Cinayetlerinde Artış Devam Ediyor

Yılmaz, Seçilmesinin Mutluluğunu Dile Getirdi

Seçildikten sonra duygularını paylaşan Yılmaz, Aksu'nun eski belediye başkanlarından Süleyman Yılmaz'ın kızı olması dolayısıyla seçilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi. Yılmaz, geçmişte muhtar adayı olduğunu ve bu dönem daha fazla çalışarak az bir farkla kazandığını belirterek, desteklerini esirgemeyen mahalle sakinlerine teşekkür etti.

Projeler ve Hedefler Üzerine Konuştu

Muhtarlık görevine başladığı anda ilk projelerine odaklandığını belirten Yılmaz, "Muhtarlık evimizin yapılana kadar kendi ofisimi kurdum. İhtiyaç köşesi projesini hayata geçirdim. Bu projemle, ihtiyaç fazlası eşyaları olan kişilerden alarak ihtiyacı olanlara aktarıyorum. Bu projemi geliştirerek devam edeceğim. Ayrıca, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs temin etmek istiyorum. Bu hedefim için detaylı çalışmalar yapacağım. Belediye başkanımıza da hayırlı olsun diyorum. Başkanımızın ve devlet kurumlarının kapısını aşındıracağım. Mahallem için güzel çalışmalar yapacağım" şeklinde konuştu.

Mahalle Sakinlerinden Gelen Destek

Teslime Yılmaz, mahalle sakinlerinden büyük bir sevgi seli ile karşılandığını ifade ederek, "Birçok oyum geçersiz sayıldı. Bunun nedeniyse oy kullanırken değerli büyüklerim zarfın içine benim pusulamdan birkaç tane bırakmışlar. ‘Biz sana iki, üç tane oy verdik’ dediler. Tabi onlar geçersiz sayıldı ama kıymetli teyzelerim fazla oy verdiklerini düşünmüşler. Böyle bir sevgi seli yaşadım" şeklinde konuştu. Aksu'da 35 mahallenin tek kadın muhtarı olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Yılmaz, diğer mahalle muhtarlarının kendisini tebrik etmesinin kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi.

Kaynak: İHA