Aksu Kent Konseyi yeni dönemin ilk toplantısını, Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirdi. Başkan Yıldırım, Aksu’ya hizmet yolunda Konseyin görüş ve önerilerine önem vereceklerini belirtti.

Ortak Akıl İle Çalışmalar

Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım, Aksu Kent Konseyi’nin yeni dönemin ilk kurul toplantısına katılarak, konseye verdikleri değeri ifade etti. Başkan Yıldırım, Aksu’yu kalkındırmak için yapılacak çalışmaların Kent Konseyi ile birlikte ortak akılla yürütüleceğine inandıklarını söyledi.

Geçmişteki Başarılar ve Gelecekteki Hedefler

Başkan Yıldırım, geçmiş dönemde Aksu Kent Konseyi ile Kurşunlu’da 30 bin çam ağacını kurtardıklarını hatırlattı ve “Kent Konseyi ile ortak çalışmaya devam edeceğiz. Konseye verdiğimiz değerin göstergesi olarak buradayız. Görüş ve önerilerini değerlendireceğiz” dedi.

Aksu’nun Gelişimi İçin Çalışmalar

Aksu Kent Konseyi kurul üyelerini, belediye bürokratları ile tanıştıran Konsey Başkanı Turan Şahin, Aksu’nun gelişimine katkı vermeye devam edeceklerini belirtti. Şahin, “İlçemizi daha ileri nasıl taşırız, köy görünümünden kurtararak güzel bir şehir haline nasıl dönüştürürüz çabası içerisinde olacağız” dedi.

Meteoroloji uyarıyor: Hangi kentlerde sağanak bekleniyor? Meteoroloji uyarıyor: Hangi kentlerde sağanak bekleniyor?

Öneriler Kabul Edildi

Turan Şahin’in; Aksu Acil Kurtarma Timi Kurulması, evde bakım hizmetlerinin hayata geçirilmesi, hayvan barınağı yapılması, kamp alanı oluşturulması, Altıntaş Mahallesindeki ruhsat ve iskân işlerinin Aksu Belediyesine devredilmesi ve Kurban Bayramı öncesinde hayvan pazarı kurulması önerileri oy birliği ile kabul edildi.

Kaynak: Haber Merkezi