Konya'nın Akşehir İlçe Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında sahneye koyduğu '39 Buçuk Basamak' adlı komedi oyunuyla Akşehirli tiyatro severleri bir araya getirdi. İskoç yazar John Buchan'ın 1915 yılında yazdığı '39 Basamak' isimli casusluk romanından esinlenen oyun, ulusal bir insan avının ana hedefi olan John'un komik maceralarını konu ediniyor.

 Akşehir'de '39 Buçuk Basamak' komedi rüzgarı esti

Ordu'da Tiyatro Ailesi Ordu'da Tiyatro Ailesi

Oyunun yönetmenliğini Oğuz Utku Güneş üstlenirken, Akşehir Kültür Merkezi'nde sahnelenen performans, seyircilerden tam not aldı. Başkahramanın Haydarpaşa Garı'ndan Anadolu Ekspresi'ne binerek Akşehir'e doğru yola çıkmasını konu edinen eser, izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

 Akşehir'de '39 Buçuk Basamak' komedi rüzgarı esti

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, oyunun ardından sahnedeki başarılı performanslarından dolayı oyunculara teşekkür ederek, Nasreddin Hoca işlemeli tersine çalışan saat hediye etti. Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Abdülhamit Durgut, Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği Başkanı Ahmet Buğra, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum müdürleri ve belediye meclis üyelerinin de izlediği oyunun sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi.

 Akşehir'de '39 Buçuk Basamak' komedi rüzgarı esti

Kaynak: İHA