Çanakkale Köprüsü'nün eşsiz manzarasına sahip, AKP Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider'e ait olduğu belirtilen villanın kaçak olduğu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü denetimlerinde tespit edilerek yıkım kararı alındı. Ancak villada hala çalışmaların sürdüğü ve teras bölümüne yeni bir ekleme yapıldığı gözlemlendi. 

Akp'li Vekilin Yıkım Kararı Çıkarılan Villası Büyüyor 3

İnşaat Ustasının Mesajı Ortaya Çıkardı

Bir inşaat ustasının sosyal medyada yaptığı paylaşımlar bu durumu gözler önüne serdi. Usta, AKP'li milletvekilinin villasında yaptığı işi, 'Çanakkale milletvekilimiz Ayhan Gider beyin teras uzatması karkas işi hayırlı olsun' notuyla paylaştı. 

Şikayet CİMER Üzerinden Yapıldı

Bu gelişme, CİMER'e yapılan bir şikayetle başladı. Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, Ocak ayında Çanakkale Lapseki'de denize sıfır konumda bulunan 16 kaçak yapı hakkında şikayet yapıldı. Bölgede yapılan incelemeler sonucunda, eski bir yapı için verilen Yapı Kayıt Belgesi'nin geçersiz olduğu ve yerine yüksek standartlarda betonarme bir villa inşa edildiği tespit edildi.

Kemer Avrupa'nın Yeni Tenis Merkezi Olma Yolunda Kemer Avrupa'nın Yeni Tenis Merkezi Olma Yolunda

Akp'li Vekilin Yıkım Kararı Çıkarılan Villası Büyüyor 2

AKP'li Ayhan Gider'den Yalanlama Geldi

AKP'li Ayhan Gider, konu hakkında yaptığı açıklamada, evi satın aldığını ve yapı kayıt belgesini kullanarak mevcut evi tadilatla yenilediğini belirtti. Gider, yapı kayıt belgesinin iptal edildiğini reddedip, iptal edilmesi durumunda itiraz edeceğini ifade etti. 

Kaynak: Haber Merkezi