Akdeniz Üniversitesi, öğrencilerine ve öğrenci topluluklarına hizmet etmek üzere tasarlanan yeni tesislerini hizmete açtı. Bu tesisler arasında Psikolojik Destek ve Rehabilitasyon MerkeziÖğrenci Topluluğu Merkezi ve Akdeniz Restoran bulunuyor.

Yaklaşık 720 bin öğretmene yeni müfredat eğitimi verilecek Yaklaşık 720 bin öğretmene yeni müfredat eğitimi verilecek

Rektör Özkan’dan Açılış Konuşması

Açılış töreninde konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, son dört yılda gerçekleştirdikleri çalışmaların meyvelerini vermeye başladığını belirtti. Rektör Özkan, “Bugün Psikolojik Destek ve Rehabilitasyon Merkezimiz, Öğrenci Topluluğu Merkezimiz ve Akdeniz Restoran’ın açılışını yapıyoruz. Bu tesislerin üniversitemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Öğrencilerin Sosyal Gelişimi Ön Planda

Rektör Özkan, öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal gelişimlerini de önemsediklerini vurguladı. Özellikle açılışı yapılan tesislerin öğrencilerin kendilerini geliştirebilecekleri alanlar sunma ve her türlü desteği sağlama konusunda önemli olduğunu belirtti.

Uzman Destekli Psikolojik Destek ve Rehabilitasyon Merkezi

Rektör Özkan, “Psikolojik Destek ve Rehabilitasyon Merkezi, toplam 774 metrekarelik bir kullanım alanında, 6 görüşme odası, 73 kişilik çok amaçlı salon, grup seans odaları ile öğrencilerimize psikolojik açıdan gelişme, sorunlarla stresle başa çıkma, kişisel gelişim ve ilişkiler gibi konularda uzmanlar tarafından destek sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Öğrenci Topluluğu Merkezi’nde Çeşitli Aktiviteler

Öğrenci Topluluğu Merkezi’nin de açılışını yapan Rektör Özkan, “Çadır salon 2000 yılında öğrencilerimizin sosyal ve kültürel faaliyetleri için yapılmış yaklaşık 500 metrekarelik bir alan. Müzik, sinema, dans ve tiyatro alanlarında 12 öğrenci topluluğumuzun kullanımına sunacağız bu alanı da” dedi.

Akdeniz Restoran’da Öğrenci Ürünleri

Rektör Özkan, öğrencilerin çalışmalarını sergileyeceği Gastronomi Topluluğu’nun ekmek ve pastacılık ürünlerini hazırlayacağı Akdeniz Restoran’ın açılışını da yaptı. Öğrencilerin kullanımı için planlanan tüm bu merkezlerin hayırlı olmasını diledi.

Açılış Törenine Kimler Katıldı?

Açılış törenlerine; Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Cengiz Toker, Prof. Dr. Şükrü Özen, Genel Sekreter Dr. Ali Evren İmre, Genel Sekreter Yardımcısı Gülsüm Aktağ, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Rektör Özkan ve beraberindeki heyet üç merkezin önünde kurdele keserek emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaynak: İHA