Akdeniz Üniversitesi Gastronomi Topluluğu, Anneler Günü'nü kutlamak için 'Annelerin ve Anneliğin Değerini Bilmek' temalı bir mini yemek yarışması düzenledi. Antalya Valisi Hulusi Şahin'in yarışmacı, Eşi Ebru Şahin'in ise jüri olarak katıldığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Akdeniz Üniversitesi Anneler Günü’nde menemen yapma yarışması düzenledi

MEB Uyardı: Kalfalık Ustalık ve Usta Öğreticilik Belgesi Dolandırıcılığı! MEB Uyardı: Kalfalık Ustalık ve Usta Öğreticilik Belgesi Dolandırıcılığı!

Protokol ve Misafirlerin Katılımıyla Gerçekleşen Etkinlik

Gastronomi Topluluğu'nun düzenlediği etkinliğe Antalya Valisi Hulusi Şahin, Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan gibi önemli isimler katıldı. Yarışmacılar arasında üst düzey yöneticilerin de yer aldığı etkinliğe, üniversite yöneticileri ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Yemek Yarışması ve Jüri Heyeti Değerlendirmesi

Yarışmacılara eşit malzeme dağıtımı yapılarak başlayan yarışma, kendi tarzlarına göre menemenlerini hazırlayan katılımcılar arasında gerçekleşti. Jüri heyeti, her menemene ayrı ayrı puan vererek birinciyi belirledi.

Ödül Töreni ve Konuşmalar

Yarışmanın birincisi Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen oldu. Ödül töreninde, yarışmacıların yemek yaparken kullandıkları bıçaklar kendilerine hediye edilirken, jüri heyetine de gül takdim edildi.

Akdeniz Üniversitesi Anneler Günü’nde menemen yapma yarışması düzenledi

Duygu Dolu Konuşmalar

Antalya Valisi Hulusi Şahin, etkinlikte yaptığı konuşmada, katılımcılara teşekkür ederek Anneler Günü'nü kutladı. Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Özen ise etkinliği farkındalık oluşturan bir etkinlik olarak nitelendirerek katılımcılara teşekkür etti.

Ne Mutlu Bize

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Adem Arman, etkinliğin sonunda duygusal bir konuşma yaparak annelerin değerini vurguladı ve katılımcılara teşekkür etti.

Kaynak: Akdeniz Üniversitesi/ Bülten