Kepez Belediyesi, Akdeniz Sanayi Sitesi’nde geniş kapsamlı bir temizlik çalışması gerçekleştirdi. Bu çalışma, belediye birimlerinden 15 iş aracının desteğiyle yürütüldü ve 26 kamyon dal, yeşil atık ve moloz toplandı.

Temizlik Çalışmalarıyla Daha Temiz ve Düzenli Bir Sanayi Sitesi

Kepez Belediyesi, gerçekleştirdiği temizlik çalışmalarıyla Akdeniz Sanayi Sitesi’nin daha temiz ve düzenli olmasını sağlıyor. Ünsal Mahallesi, 5056 sokak ve çevresinde yoğunlaşan çalışmalar kapsamında, sanayi sitesi içerisindeki cadde, mahalle ve sokak kenarlarındaki dal, yeşil atık ve molozlar titizlikle temizlendi. Bu temizlik çalışmalarına Fen İşleri Müdürlüğü’nden 9, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden 4, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden 2 iş aracı destek verdi. Gün boyu süren temizlik operasyonunda 15 araç ile 26 kamyon dal, yeşil atık ve moloz toplandı.

Astaş Holding'den Kaya Sabancı açıklaması Astaş Holding'den Kaya Sabancı açıklaması

Yangınlara Karşı Önlem Amaçlı Temizlik

Kepez Belediyesi yetkilileri, yaz aylarında oluşabilecek yangınların önüne geçmek amacıyla biriken atıkların temizlenmesine büyük önem verdiklerini belirtti. Sanayi sitesindeki iş yerleri için daha hijyenik ve düzenli bir ortam sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bu temizlik çalışmaları, esnaf ve sanayi sitesi kullanıcıları tarafından memnuniyetle karşılandı. Fen İşleri, Park Bahçeler ve Temizlik İşleri Müdürlükleri’nin ortak çalışmaları ile bölgenin temizliği sağlandı.

Hizmette İşbirliği

Kepez Belediyesi, çalışmalarını vatandaşlarla diyalog ve işbirliği içinde sürdürüyor. Yoğun iş yükünün yaşandığı Akdeniz Sanayi Sitesi’nin hizmetlerinin aksatılmaması için, karşılıklı diyalog ve işbirliği içinde sürdürülen çalışmalarda bölgenin çöp toplama işlemleri her gün saat 18.00’den sonra gerçekleştiriliyor. Böylece iş yerlerinin faaliyetleri kesintiye uğramadan temiz bir çalışma ortamı sağlanıyor.

Akdeniz Sanayi Sitesi Hakkında

Akdeniz Sanayi Sitesi, otomotiv, metal ve ahşap gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 2 bin 500 iş yeri ile yaklaşık 15 bin kişiye istihdam sağlıyor. Antalya’nın Organize Sanayi Bölgesi’nden (OSB) sonra en büyük ikinci iş alanı olan Akdeniz Sanayi Sitesi, bölge ekonomisi için büyük önem taşıyor.

Kaynak: Kamer Durdu