Antalya’nın önemli sanayi bölgelerinden biri olan Akdeniz Sanayi Sitesi, büyüme yolunda önemli bir adım attı. 208 yeni dükkanın temeli törenle atıldı.

Öykü Gürman Yunanistan Tatilinde Şaşırtan Hesap Açıklaması Yaptı! Öykü Gürman Yunanistan Tatilinde Şaşırtan Hesap Açıklaması Yaptı!

Akdeniz Sanayi Sitesi Büyüyor

Antalya Organize Bölgesinden sonra en büyük sanayi sitesi olma özelliği taşıyan Akdeniz Sanayi Sitesi, genişleme ve modernleşme çalışmaları kapsamında 208 yeni dükkan ekleyerek büyümeye devam ediyor. Törene, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Kepez Belediyesi Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin, CHP il ve ilçe örgütleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Sanayi Sitesi’nin Büyümesi ve İstihdam Artışı

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Antalya Sanayi Sitesi Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öztürk, otomotiv, metal, ahşap gibi çeşitli işyerlerini kapsayan, 2 bin 500 iş yeri ve 15 bine yakın çalışanı ile Akdeniz Sanayi Sitesi’nin Antalya’nın en büyük iş alanlarından bir olduğunu belirtti. Öztürk, yeni yapılacak dükkanlar ile iş yeri sayısının 2 bin 700’e, çalışan sayısının da yaklaşık 17 bine çıkacağını bildirdi.

Yeni Dükkanlar ve Alt Yapı Çalışmaları

Akdeniz Sanayi Sitesi’ne yapılacak 3 katlı 208 dükkanın örnek bir çalışma olduğuna değinen Öztürk, yeni oluşumun alt yapılarının Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASAT Genel Müdürlüğü, yolların da Kepez Belediyesi tarafından yapılacağını bildirdi. Konuşmalarını tamamlarken başta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e ve emeği geçen herkese teşekkür eden Öztürk, “Şuan aramızda bulunamayan Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz’e ve burada bulunan Başkan Vekilimiz Refik Emre Altekin’e çok teşekkür ederim.” dedi.

İstihdama Büyük Katkı

Akdeniz Sanayi Sitesi’nin yeni projesi ile bölgedeki sanayi faaliyetleri daha verimli ve organize bir şekilde yürütülecek. Modern işyerleri ile işletmelerin verimliliği artacak, artan işletme sayısı ise beraberinde istihdam olanaklarını getirecek.

Kaynak: Kepez Belediyesi/ Bülten