Sabahın erken saatlerinden itibaren, Türk bayrağı ve AK Parti bayrağıyla donanmış vatandaşlar, Başkent Millet Bahçesi'nde gerçekleştirilen mitinge geldi. Miting alanı 700 bin metrekarelik büyüklüğüyle dikkat çekerken, saatler ilerledikçe alana gelen vatandaşlar, miting alanını doldurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara mitinginin saati ve yeri açıklandı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara mitinginin saati ve yeri açıklandı

Yoğun Güvenlik Tedbirleri Alındı

Miting nedeniyle alınan olağanüstü güvenlik önlemleri kapsamında, binlerce polis ve atlı polis ekipleri Millet Bahçesi ve çevresinde görev aldı. Ayrıca, helikopterlerle sürekli olarak havadan denetim yapılarak güvenlik sağlandı. Miting alanında olası acil durumlar için ise yüzlerce sağlık personeli hazır bulundu.

200 Bin Vatandaş İddiası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, miting alanına 200 bin kişinin katıldığını belirtti. Basın mensupları da mitinge yoğun ilgi gösterdi ve ulusal ile uluslararası pek çok medya kuruluşu etkinliği takip etti.

Akdeniz'de deprem meydana geldi: Hissedildi! Akdeniz'de deprem meydana geldi: Hissedildi!

Kadınlar ve Erkekler Ayrı Ayrı Durdu 

AK Parti Ankara mitinginde kadınlar ve erkekler ayrı alanlarda toplandı. Sol tarafta erkekler ve sağ tarafta kadınların sıralanması dikkat çekti.

Engelli ve Yaşlı Vatandaşlar İçin Özel Düzenlemeler Yapıldı

Mitinge katılan engelli ve yaşlı vatandaşlar, özel olarak tahsis edilen golf arabalarıyla alana getirildi. Bu vatandaşlar için sandalye bulunan ayrı bir bölüm oluşturuldu.

Miting alanında, Cumhurbaşkanı Erdoğan için hazırlanan pankartların yanı sıra, Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok'un vaatlerine ilişkin afişlere de yer verildi.

Pankartlarda şu ifadelere yer verildi:

  • "Sen bu milletin kabul olmuş duasısın"
  • "Bir adam sevdik biz; Allah'tan başka hiçbir güçten korkmayan ve boyun eğmeyen"
  • "Birlikte güçlüyüz"
  • "Türkiye Yüzyılı şehirler için yenilikçi belediyecilik"
  • "Dosdoğru olan yolda dün bugün ve yarın da Erdoğan'ın yanında"
  • "Fatih gibi hırslı Kanuni gibi adil Abdülhamit kadar fedakârsın. Biliyoruz usta sen de onlardansın"
  • "Rahat Türkiye'm emin ellerdesin."

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da %46 oy oranıyla zafer elde etmiş, aynı zamanda milletvekili seçimlerinde de AK Parti %32,5 oy alarak 15 milletvekili çıkarmıştı. AK Parti İl Başkanlığı'nın miting için önceden titizlikle hazırlandığı biliniyor.

Kaynak: İHA