Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından duyurulan propaganda yasağı sonrasında, oy verme işlemi sırasında AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol'un vatandaşlara yolladığı SMS'teki ifadeleri tepki çekti.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un 31'inci maddesine dayanarak siyasi reklamlara ve propaganda haberlerine yönelik duyuru yapmış, yayın yasaklarının 30 Mart 2024 günü 18.00'den itibaren başladığını açıklamıştı. Yasakların 31 Mart Pazar günü YSK tarafından duyurulacak saate kadar devam edeceği belirtilmişti. Bu süre zarfında televizyon, radyo ve diğer yayın organlarında siyasi reklam, seçim ve seçim sonuçları ile ilgili her türlü haber, tahmin ve yorum yapılması yasaklanmıştı. 

TBMM İliç Komisyonu ilk toplantısını yaptı TBMM İliç Komisyonu ilk toplantısını yaptı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından yapılan uyarıya rağmen AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol'un vatandaşlara yolladığı SMS'te seçim propagandasına yönelik ifadeleri dikkat çekti. 

Erol mesajında, 'Kıymetli Hemşehrilerim; Sensiz Olmaz! Türkiye Yüzyılı Şehirleri İçin Hep Beraber Sandığa Gidelim. Oylarımızla Hizmet Belediyeciliğini Başlatalım.' ifadelerini kullandı. Mesajın içeriğindeki ifadelere vatandaşlar, YSK'nın propaganda yasağına uymadığı gerekçesiyle tepki gösterdi.

Kaynak: Haber Merkezi