Gazete Pencere'nin köşe yazarı Nuray Babacan, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Ekrem İmamoğlu'na karşı kaybeden Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum hakkında AK Parti kulislerinde yapılan tartışmaları kaleme aldı.

Erzurum’da Şehit Onbaşı Recep Kabala’nın cenazesi gözyaşları ile toprağa verildi Erzurum’da Şehit Onbaşı Recep Kabala’nın cenazesi gözyaşları ile toprağa verildi

Erdoğan ve Değişim İsteyenler Arasındaki Farklı Görüşler

Babacan, parti içinde, özellikle genel merkez yönetiminde başarısızlık olarak değerlendirilen durumun değiştirilmesi gerektiği konusunda farklı düşünceler olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, değişimin ilan edilmesini bugünden yapılmasını isteyenlerle, "Neden genel merkez yönetimi ilk toplantıda istifa etmedi?" diyenler arasında bir ayrım olduğunu ifade etti. Ayrıca, parti içinde hiçbir değişiklik olmayacağını savunanların da az olmadığını ekledi.

"Başarısızlığın Ödüllendirilmesi..."

Babacan, Murat Kurum'a ilişkin kulis bilgilerini şu sözlerle aktardı: "İlginç bir konuşma konusu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için büyük bir tanıtım ile aday gösterilen Murat Kurum ile ilgili. Bazıları, Kurum'un sağlık sorunları olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin yerine geçirileceğini iddia ediyor. Ancak çoğunluk, böyle bir değişikliğin başarısızlığın ödüllendirilmesi anlamına geleceğini ve yanlış olacağını dile getiriyor."

Kaynak: Haber Merkezi