Yerel seçim öncesinde Habertürk yayına katılan AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Alinur Aktaş, kendisinin ve ailesinin üzerine olan mal varlıklarını açıkladı. 

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yüksel Selçuk Türkoğlu'nun mal varlığını açıklaması üzerine kendisi de canlı yayında mal varlığını duyuran Aktaş, CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey'e seslenerek kendisinin ve eşinin mal varlığını açıklaması istedi.

AK Parti'den CHP'ye geçen belediyenin borçları asıldı AK Parti'den CHP'ye geçen belediyenin borçları asıldı

Alinur Aktaş, 'Kendisi ben mal varlığımı açıklıyorum, 'AK Parti ve CHP başkan adayları da açıklasın' diye davette bulundu. Ben de bu vesileyle açıklamak istedim. Kendi oturduğum konut ile evli oğlumun oturduğu konut ve beraberinde yüzde 50 hissedar olduğum bir firma var. Firmada yaklaşık 40-50 civarı bir personel var. Eşime ait 950 bin lira değerinde otomobil ve bankada 200 bin lira bir param var. Kendi oturduğum konut 4 milyon, oğlumun oturduğu konut ise 2 milyon değerinde. 26 milyon değerindeki firmaya ise Büyükşehir Belediyesine başkan olmadan önce yüzde 50 hissedar olmuştum' ifadelerini kullandı.

Ak Parti Bursa Adayı Alinur Aktaş Mal Varlığını Açıkladı! Chp Adayına Çağrı Yaptı (2)

CHP Adayı Mustafa Bozbey'e Çağrı

Konuşmasına devam eden Aktaş, 'Bunun dışında hiç bir mal varlığım yok. Hatta kendime ait bir otomobilim yok. İhtiyacım olduğunda eşimden aracı alıyorum. Ben bu konuda çok rahatım. Bu yüzden birileri gibi sonradan ‘Bir şey daha çıktı’ demem. Belediye başkanları 63 yıldır Belediye Başkanlığı konutunda oturuyor. Ben o konutta da oturmuyorum. O konut artık kültür merkezine dönüşüyor CHP adayı önce belediye vakfı sonrasında aile vakfı olduğunu ifade etti. Buradan ben de kendisine sesleniyorum. Kendi ve eşi üzerine olan mal varlıklarını açıklamasını bekliyorum' ifadelerini kullandı.

Bursa'da hangi aday önde? Son anket sonuçları Bursa'da hangi aday önde? Son anket sonuçları

Kaynak: Haber Merkezi