İstanbul'da 24 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek olan açık hava toplantısı için AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlik öncesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve bağlı kuruluşları önlemlerini alıyor. Metro İstanbul ve İETT, Atatürk Havalimanı'nda yapılacak olan miting için ek seferler düzenleyerek ve çeşitli önlemler alarak hazırlıklarını sürdürüyor.

İBB İştirakleri Ek Seferler ve Önlemler Alıyor

İstanbul'da gerçekleştirilecek olan açık hava toplantısı öncesinde, İBB'nin iştiraki Metro İstanbul ve bağlı kuruluşu İETT, Atatürk Havalimanı'nda oluşabilecek yoğunluğa karşı ek önlemler alıyor. Gün boyunca yolcu yoğunluğu anlık olarak takip edilecek ve gerektiğinde düzenlemeler yapılacak. İETT, miting güzergahındaki hatlara ek seferler koyarak vatandaşların ulaşımını sağlamaya yönelik tedbirler alacak.

Ek Seferler ve Güvenlik Tedbirleri

Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek olan miting nedeniyle, M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı ve M1A ile bağlantılı M3 Bakırköy Sahil-Kayaşehir Merkez Metro ile M9 Ataköy-Olimpiyat Metro hatlarında ek güvenlik önlemleri alınacak. Ayrıca, Metro İstanbul'un tüm hatlarında yolcu yoğunluğu takip edilerek, gerekli düzenlemeler yapılacak ve ek seferler düzenlenecek.

Personel Takviyesi ve Hizmet Kalitesi

Metro İstanbul, güvenlik, temizlik, teknik bakım ve işletme gibi alanlarda toplam 174 ek personel görevlendirerek hizmet kalitesini artıracak. Acil durum takip masası oluşturularak, herhangi bir olumsuz durumda hızlı müdahale sağlanacak ve genel asayişin sağlanması için ilgili kolluk kuvvetlerinden destek alınacak.

Yürüyen Merdivenler ve Güvenli Geçiş

Yoğunluk geçene kadar Atatürk Havalimanı, DTM ve Ataköy/Şirinevler istasyonlarındaki 6 adet yürüyen merdivenin durdurulacağı bildirildi. Ayrıca, kalabalığın güvenli geçişi için istasyonlarda emniyet güçlerinin eşliğinde kademeli olarak yolcu alımı yapılacak. Bu önlemlerle, mitinge katılan vatandaşların güvenliği ve ulaşımının sağlanması hedefleniyor.

Türk Yıldızları Antalya'da gösteri yapacak! Tarih verildi Türk Yıldızları Antalya'da gösteri yapacak! Tarih verildi

Yasal İşlem Uygulanacak

Miting sırasında metro araçlarında yaşanabilecek herhangi bir olumsuz durumda, acil durum frenlerinin gereksiz kullanımı, ray hattına giriş yapılması ve araç kapılarına müdahale edilmesi gibi durumlarda yasal işlem yapılacak. İstanbul'da düzenlenecek olan etkinliğin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için gerekli tüm tedbirlerin alındığı belirtiliyor.

Kaynak: ANKA