Ayhan Bora Kaplan Suç Örgütü Davası Yarına Ertelendi Ayhan Bora Kaplan Suç Örgütü Davası Yarına Ertelendi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ülke genelinde soğuk hava koşullarının etkisini göstermesiyle birlikte sokakta yaşayan kimsesizlerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 81 il Valiliğine, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerine ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gönderdiği genelgeyi 15 Nisan 2024 tarihine kadar uzattı.

Bakan Göktaş: "Vatandaşlara Yardım ve Destek Sağlanıyor"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın imzasıyla kış aylarının başında gönderilen genelge kapsamında, vatandaşlara yardım ve gerekli hallerde psikososyal destek sağlanıyor.

Kış aylarında sokakta tek bir vatandaşın dahi kalmamasını teminen gerekli iş ve işlemlerin ivedilikle hayata geçirildiği genelge ile ilk olarak il ve ilçelerdeki evsiz, mekansız ve kimsesiz kişilerin tespiti yapılıyor.

Bu kişiler öncelikli olarak il/ilçe sınırları içerisinde bulunan kamu kurumu misafirhanelerine yerleştiriliyor. Kamu kurumu misafirhanelerinin uygun olmadığı durumlarda pansiyon, otel vb. yerlerde konaklamaları sağlanıyor veya bir mekan bu kişilerin kışı geçirebilmeleri için tahsis ediliyor.

İhtiyaçların Karşılanması Ön Planda

Barınma ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra ilde ve ilçede konaklatılan vatandaşların temizlik, sağlık, temel gıda, giyim ihtiyaçları da gideriliyor.

Kaynak: İHA