ODTÜ Yönetiminin Öğrenci Şenliğini Engelleme Çabası CHP Heyetine Takıldı ODTÜ Yönetiminin Öğrenci Şenliğini Engelleme Çabası CHP Heyetine Takıldı

31 Mart yerel seçimlerinin ardından, CHP'nin yönetimine geçen belediyelerin borç durumlarına dair açıklamalar gelmeye devam ediyor. Afyonkarahisar'da yapılan seçimlerde CHP adayı Burcu Köksal, yüzde 50.73 oy oranıyla Afyonkarahisar Belediye Başkanı seçildi.

Köksal: 'Şeffaf Bir Yönetim Anlayışıyla Borçlarımızı Azaltacağız'

Belediye başkanlığı görevini devralan Köksal, belediyenin mali durumunu açıkladı ve şehre olan borçlarını detaylı bir şekilde paylaştı. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, yapılan açıklamada, belediyenin güncel borcunun 1 Milyar 574 Milyon 884 Bin 596 TL olduğunu belirtti. Köksal, 'Yerel seçimler sürecinde şeffaf bir yönetim anlayışı sergileyeceğimizin sözünü vermiştik. Belediyemizin mali durumu ile ilgili olarak yönetimi teslim aldığımız gün itibarıyla mevcut borç tablomuzu, gerek binamızın dışına; gerek billboardlara; gerekse şehrimiz muhtelif bölgelerine asarak şehrimize ilan ediyoruz.' dedi.

Ef048A34 1906 4526 B0C3 67Bdc155Baf5 W

Köksal: 'Harcadığımız Her Kuruşun Hesabını Vereceğiz'

Köksal ayrıca, belediyenin harcamalarını da şeffaf bir şekilde yöneteceklerini belirtti. 'Yemiş, içmiş faturaların ödenmesini bize bırakmışlar. Biz bu yüksek borcu halleder, buradaki bütün vatandaşlarımıza da en iyi şekilde hizmet ederiz. Tekrar söylüyorum; Belediyenin gelirlerini üç beş kişiye ya da Suriyelilere değil bütün Afyonkarahisarlı hemşehrilerime hizmet için harcayacağım. Bundan sonra bir kişinin, bir grubun, bir zümrenin menfaati değil, belediyemizin, Afyonkarahisarımızın menfaatleri esas alınacaktır. Harcadığımız her kuruşun hesabını vereceğiz. Şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz. Her şey, daha güzel, daha yaşanılabilir bir Afyonkarahisar’ı hak ettiği noktaya getirmek için.' şeklinde konuştu.

CHP'nin devraldığı belediyelerin ne kadar borcu var? Belediyelerin borç listesi CHP'nin devraldığı belediyelerin ne kadar borcu var? Belediyelerin borç listesi

Kaynak: ANKA