Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Ramazan Bayramı alışverişine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bayram öncesinde vatandaşları uyararak, kalitesiz ürünlerden kaçınılması gerektiğini vurguladı ve güvenilir mahalle esnafının tercih edilmesi gerektiğini belirtti.

Özgür Özel: 'Millet erken seçim talep ederse ben erken seçimi en çok isteyecek kişiyim' Özgür Özel: 'Millet erken seçim talep ederse ben erken seçimi en çok isteyecek kişiyim'

AESOB Başkanı Dere'nin Değerlendirmesi

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, piyasa beklentilerini değerlendirirken büyük bir hareketlilik beklentisi içinde olduklarını ifade etti. Bayram tatilinin 9 gün olması ve hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte sektörde canlanma öngörüldüğünü belirtti. Esnafın bayram öncesinde umutlu olduğunu dile getirdi.

Esnaf ve Sanatkarlar Bayramı Bekliyor

Dere, bayram alışverişlerinin canlanmasıyla ilgili olarak esnafın hazırlıklarını tamamladığını ve vatandaşların da bayramlık, ikramlık, hediyelik gibi ürünleri almaya başladığını belirtti. Her sektörden esnafın müşterilerini beklediğini ve şehirler arası yolculukların artmasıyla Antalya'nın turizm potansiyelinin artacağını dile getirdi.

Kaynak: Bülten