İş insanı ve girişimci Kubilay Yayla, Adalet Partisi Antalya İl Başkanı oldu. 

Vecdet Öz'ün liderliğindeki Adalet Partisi (AP), Antalya il ve ilçe teşkilatını kurma görevini Kubilay Yayla'ya verdi. AP Antalya İl Başkanı olan Kubilay Yayla, bu gelişmeyi sosyal medyadan duyurdu. 

Özel'den Bahçeli'ye yanıt: Memnun değilse bizim ittifaka katılabilir Özel'den Bahçeli'ye yanıt: Memnun değilse bizim ittifaka katılabilir

Instagram hesabından açıklama yapan Kubilay Yayla, 'Adalet Partisi tarafından Antalya ili ve ilçe teşkilatlarını kurmak ve yapılandırmak üzere görevlendirilmiş bulunmaktayım. Bu görevi ifa ederken yola birlikte çıktığımız arkadaşlarımız ile beraber, aklın ve bilimin öncülük ettiği, Atatürk'ün çizdiği çağdaş, laik ve demokratik yolda, özgür düşünceli ve adalet yolunda, milletin ve ülkenin daima hizmetinde olacağımızı ilan ederiz.' ifadelerini kullandı.  

447282861 822418829469649 7668296922963313828 N

Kubilay Yayla Kimdir?

Kubilay Yayla, 1963 yılında Malatya'da dünyaya geldi. Bir öğretmenin çocuğu olan yayla, ortaokul ve lise eğitimini Sinop Boyabat'ta tamamladı. Üç kardeşi olan Yayla, liseyi bitirdikten sonra askerlik öncesi birçok özel şirkette çalıştı.

Adalet Partisi Antalya İl Başkanı Kubilay Yayla Oldu 1 

1983-1985 yılları arasında Ankara Polatlı'da erbaş olarak askerlik görevini tamamladıktan sonra, merkezi İstanbul'da bulunan SİMTEL A.Ş.'nin Samsun'daki Karadeniz Bölge Müdürlüğü'nde satış personeli olarak işe başladı. Bu görevinde Sinop'tan Artvin'e kadar geniş bir bölgede ve Kars, Erzurum, Erzincan, Gümüşhane, Sivas gibi illerde dört yılı aşkın süre çalıştı. 1989 yılı sonunda, merkezi Bursa'da bulunan İNOKSAN A.Ş.'nin Samsun Karadeniz Bölge Müdürü olarak işe başladı. Bu pozisyonda, şirketin Karadeniz Bölgesi'nde tanıtımını sağlayarak, kuruluşunun altıncı ayında bölgede etkin kılınmasında önemli rol oynadı. Başlangıçta ev ofis şeklinde faaliyet gösteren şirket, kısa sürede ofislerle bölgede tanınan bir marka haline geldi. 1990 yılında açılan 1000 metrekarelik showroom ile toptan satış pazarına da giriş yapıldı. Türkiye genelinde 200'ün üzerinde bayilik oluşturuldu ve birçok endüstriyel mutfak projesine imza atıldı. 1992 yılında kendi isteğiyle İNOKSAN A.Ş.'den istifa ederek, Samsun'da Saminox Otel Ekipmanları'nı kurdu. 1996 yılında turizme yatırım yapma hedefiyle Antalya'ya yerleşti. Saminox, Antalya ve tüm Türkiye'ye hareketli mobilya ve otel ekipmanları satış ve pazarlamasını yaptı.

Adalet Partisi Antalya İl Başkanı Kubilay Yayla Oldu  (2)

2009 yılından bu yana emekli olan Kubilay Yayla, 2015 yılında Burdur ili Bucak ilçesi sınırında Kubilay Yayla Çiftliği'ni kurdu. Evli ve bir çocuk babası olan Yayla, 24 Haziran 2018 seçiminde İYİ Parti Antalya’dan milletvekili aday adayı oldu.

Adalet Partisi Ne Zaman Kuruldu? Kurucusu ve Genel Başkanı Kim?

Adalet Partisi, 9 Ekim 2015 tarihinde Vecdet Öz ve arkadaşları tarafından kuruldu. 1961 yılında kurulan Adalet Partisi'nin devamı niteliğindeki partinin Genel Başkanlığını Vecdet Öz yürütüyor. Kısaltması AP olan Adalet Partisi, 11 Mart 2023 tarihinde ATA İttifakına katıldı. Adalet Partisi 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde 3 bin 921 oy aldı.

Kaynak: Haber Merkezi