6 Şubat depreminde oğlunu ve gelinini, çok sayıda akrabasını kaybeden Mehmet Kamçı,  3 torunu ve eşi ile Antalya’ya gelmişti. 5-6 ay gibi bir süre Antalya Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında kalan Mehmet Kamçı, eşi ve 3 torunu, Kepez ilçesinde kiralık ev tutmuştu. Hakan Tütüncü ile sokakta karşılaştığını ve durumunu O’na anlattığını ifade etmesinin ardından Tütüncü, Kamçı’ya belediyede iş vermişti. Mehmet Kamçı 1 aylık çalışmasının ardından ‘Yüksek yaşı’ sebebiyle işten çıkarılmıştı. Konuyu Antalya gündemine taşıyan Akdeniz Gerçek Gazetesi’nin haberi sonrası Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, konuya hassasiyet ile yaklaşarak Kamçı’yı Konyaaltı Belediyesi’nde işe almıştı. Uzun süredir Konyaaltı Belediyesi bünyesinde çalışan Mehmet Kamçı, işinden ve hayatından memnun olduğunu belirtti. Antalya’da yaşamaya başlayan Kamçı’ya yeni tuttuğu ev sonrası ilk ziyareti Akdeniz Gerçek Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve CHP Muratpaşa Belediye Başkan A. Adayı Songül Başkaya yaptı. Mehmet Kamçı’nın Kepez Belediyesi’nde yaşadığı mağduriyet sonrası Başkaya’nın kendisine çok destek olduğunu ve Konyaaltı Belediyesi ile görüşerek mağduriyetini aktardığını hatırlattı. 

Mersin'de erik hasadı başlıyor! Eriğin kilosu 1000 lira olacak Mersin'de erik hasadı başlıyor! Eriğin kilosu 1000 lira olacak

'Acılar paylaştıkça azalır'

'YENİ BİR HAYAT İÇİN ANTALYA’YA GELDİK'

Deprem sürecinde çok fazla acı yaşadığını ve torunları için mücadele ettiğini dile getiren Kamçı, '10 saniyede tüm hayatım değişti. Oğlumu, gelinimi ve akrabalarımı kaybettim. Antalya’ya yeni bir hayat için geldik. Torunlarımın geleceği için mücadele ediyorum. Antalya’ya gelince karşıma Songül Hanım gibi iyi insanlar çıktı. O zor süreçte bana çok yardımcı oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Hayatımızı yoluna koymamıza çok yardımcı oldu. Semih Başkan’a durumu anlattı, sağolsun Semih Başkan’da bize çok değer verdi. Songül Hanım’a hem kendim hem torunlarım hem de eşim adına çok teşekkür ediyorum. Bana kimse sizin yaklaştığınız gibi yaklaşmadı ve yardım etmedi. Bu konuda sizin hakkınızı ödeyemem. Size sonsuz teşekkür ederim' dedi.

'Acılar paylaştıkça azalır'

'MEHMET BEY VE AİLESİ İÇİN ÇOK MUTLUYUM'

Kamçı’nın hayatının yolunda olmasına sevindiğini ifade eden Songül Başkaya, 'Mehmet Bey, ve ailesi ülkemizin bir yurttaşı, 6 Şubat depreminin ardından milyonlarca yurttaşımız evinden oldu. Çok zorlu süreçler yaşandı. Biz elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık. Mehmet Bey’de bu zorlu süreci yaşayan yurttaşlarımızdan birisiydi. Kendisinin depremden sonra mücadelesini kendi gözümle gördüm. Kayıpları içinde çok üzüldük ama maalesef bu konuda kimsenin elinden bir şey gelmez. Bu zor süreçlerin ardından hayatının yolunda olduğunu gördüğümde çok sevindim. Mehmet Bey ve ailesi için çok mutluyum. Sevgiler paylaştıkça çoğaldığı gibi acılarda paylaştıkça azalır' dedi.

'Acılar paylaştıkça azalır'

Kaynak: Arda Kır