Trendyol Süper Lig'in 35. haftasında Trabzonspor, deplasmanda Samsunspor’a 3-1 mağlup oldu. Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında Teknik Direktör Abdullah Avcı, takımının performansını değerlendirdi. Avcı, kaybettikleri için üzgün olduklarını belirterek, "Rakibin çok basit, sade ama çok güçlü bir oyunları var. Bizim maça gelmeden evvel, yanlış hatırlamıyorsam 11 maçın 7'sini içeride kazanmış, tek mağlubiyeti var. Oyunu basit ama doğru ve bunu şiddetli şekilde uygulayan bir takım" ifadelerini kullandı.

"Oyun Planına Doğru Cevap Veremedik"

Avcı, maçta yaşanan gelişmeleri analiz ederek, "Direkt oyunları var ve özellikle burada ikinci topa yanaşmak, ondan sonrasında yapılacak ortalar, bir de rakip arkası şiddetli yapacağı koşullar vardı. Bu plan her maç böyle yani burada da dışarıda da oynadıklarında bunu kendi güçlü oyunlarını oynatıp bunu yansıtıyorlar. Biz buna özellikle oyunun başlangıcında doğru cevap veremedik" şeklinde konuştu.

"Bireysel Performanslarımız Maalesef Alt Seviyede Kaldı"

Trabzonspor Teknik Direktörü, oyuncularının bireysel performanslarını da değerlendirerek, "Oyunun başından sonuna kadar net bir şekilde bireysel performanslarımız hem de oyun performansımızın çok altında kaldık ve hiç doğru ve şık olmadı" dedi.

Galatasaray Taraftarlarından Maç Ritüeli! Görenler Ne Olduğunu Anlamadı Galatasaray Taraftarlarından Maç Ritüeli! Görenler Ne Olduğunu Anlamadı

"Rakip İstekliydi ve Fiziksel Olarak Üstündüler"

Avcı, rakipleri Samsunspor'un istekli ve fiziksel olarak üstün olduğunu belirterek, "Fiziksel olarak bizden daha fazla mücadele etti. Daha fazla temas yaptı. Daha fazla sertlik yaptı ki normal. Biz buna hem sertlikle hem mücadeleyle doğru cevap veremedik. Onun için rakibimizi tebrik ediyoruz" şeklinde konuştu.

"Futbolun İyileştirici Gücüne İnanıyoruz"

Avcı, futbolun bir iyileştirme gücü olduğunu vurgulayarak, "Futbol bir iyileştirme gücü olan güzel bir oyundur. Dilimizi üslubumuzu değiştirmediğimiz sürece gönlümüzü dönüştüremeyeceğiz" dedi.

"Konsantrasyonu Yüksek Tutup Karagümrük Maçına Odaklanacağız"

Teknik Direktör, önlerindeki hedeflere odaklanacaklarını belirterek, "Bizim adımıza 4 gün sonra, çarşamba günü bir adım kaldı, finale oynayacağımız kupa maçımız var. İstanbul'da oynayacağız. Şimdi buradan ne çıkartacağız? Bir sürü olumsuzluğun olduğu oyun anlamında ve performans anlamında bunu kaldırıp konsantrasyonumuz daha yüksek, doğru bir oyunla Karagümrük maçına hazırlanıp ligde de bundan sonra kalan 3 maçı en iyi şekilde tamamlayıp ligi 3. sırada bitirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA